Význam, účinky a vlastnosti

Černý jantar má schopnost odvádět negativní energii a odstraňovat bezdůvodný strach. Nejlépe svého nositele ochrání, pokud jej nosí na krku. Ochranné působení je velmi široké – od negativních energií, násilí, nemocem, přes ochranu během duchovních cest.

Gagát neboli černý jantar je skvělý průvodce při cestách za novými duševními zkušenostmi a při pouti za osvícením.

Posiluje kontrolu nad vlastním životem, uvádí do souladu nevyvážené nálady a emoce, mírní deprese. Vnáší do života stabilitu a řád.

Pomáhá udržet v rovnováze finance a chrání podnikání. Je vhodné umístit kousek gagátu přímo do pokladny nebo rohu hojnosti ve vašem domově. Případně do sídla firmy.

Údajně se tento kámen stává postupně součástí svého majitele – splývají v jedno a jsou si prospěšní. Pokud jej zdědíte nebo dostanete po někom, je potřeba ho důkladně vyčistit.

Pomáhá při migrénách, epilepsii i nachlazení. Má pozitivní vliv na lymfatický systém, snižuje otoky. Posiluje tělo při menstruaci a pomáhá zklidnit bolavý krk.

Historie & Legendy

Již od doby kamenné je používán k výrobě amuletů. Používal se jako ochrana proti "silám temnoty".

Zajímavosti

Gagát neboli černý jantar je zkamenělé dřevo, které vypadá jako uhlí. 

Prozkoumejte další kameny

Upozornění

Použití drahých kamenů či minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře.

Všechny údaje na webu milujemekameny.cz o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.

Zdroje

KREPERÁT, Josef Pavel. Skrytá moc drahých kamenů
LEMBO, Margaret Ann. Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů
HALLOVÁ, Judy. Kameny od A do Z