Význam, účinky a vlastnosti

Olivín nás ochraňuje před zlými duchovními silami. Přináší nám svěží energii, vitalitu, optimismus. Také harmonizuje, uklidňuje a očišťuje náš organismus. Ochraňuje nás před životem beze smyslu, pocity marnosti a zbytečnosti. Propojuje náš život s přírodou. Vnáší teplo a světlo do citového chladu člověka. Zklidňuje a harmonizuje naši mysl. Dodává nám sílu ve stavech bezmocnosti, nejistoty a melancholie. Podporuje naši kreativitu, iniciativu a činorodost.

Chrání nás před domýšlivostí a posiluje sebedůvěru i vědomí si naší cesty.

Po fyzické stránce podporuje zažívání, funkci sleziny a jater, látkovou výměnu, pomáhá při infekčních onemocněních, zánětu střev a zácpě. Ulevuje při kožních onemocněních a při léčbě plísní. Zbavuje tělo jedů.

Historie & Legendy

Olivín se těžil již před 3 500 Lety na ostrově Zebirget v Rudém moři. Vždy byl ceněn jako vemi ochranný kámen. v období baroka byl olivín kamenem milenců.

Zajímavosti

Olivín nás svými jemnými vibracemi spojuje s rostlinným světem.

Očista a nabíjení

Po každém použití čistíme proudem vlažné vody. Krátce nabíjíme na přímém slunci.

Prozkoumejte další kameny

Upozornění

Použití drahých kamenů či minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře.

Všechny údaje na webu milujemekameny.cz o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.

Zdroje

KREPERÁT, Josef Pavel. Skrytá moc drahých kamenů
LEMBO, Margaret Ann. Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů
HALLOVÁ, Judy. Kameny od A do Z