Minerály vhodné pro Berany

Beran potřebuje kameny, které harmonizují srdce, vůli a mysl, napomohou k vyrovnanosti a navedou ho správným upřímným směrem. Potřebuje pomoci s urovnáním chaosu a zmatku v jeho mysli. Jedná se o znamení ohně, proto ho dokonale podpoří kameny zbarvené do ruda.

Rodochrozit

Rodochrozit dodává Beranům energii a vitalitu. Podporuje tělesnou i duchovní aktivitu a motivuje je v osobním rozvoji. Pomáhá Beranům harmonizovat procesy v životě – tam, kde jde moc rychle, působí jako brzda, naopak pomáhá ke zrychlení, tam kde vývoj zaostává, vyrovnává a doplňuje energetický tok. Kámen probouzí v Beranech zájem o vše nové – nové situace, lidi, zkušenosti i setkání. Podporuje spontánní a upřímné projevy citů (včetně erotiky). Udržuje mladistvého ducha a přináší bohatství nápadů.

Energie Upřímnost Harmonie

Ametyst

Ametyst je pro Berany kamenem harmonizace. Pomáhá jim ke zklidnění, přináší jim vnitřní klid a mír. Zklidňuje Beranovy vášně a probouzí v něm střídmost, uměřenost, rozhodnost a trpělivost čekat na správný okamžik. Ametyst je vhodný pro impulzivně a nepromyšleně jednajícího Berana.

Trpělivost Harmonie Vnitřní klid

Jaspis

Jaspis u Beranů aktivuje vůli, odvahu a vytrvalost. Očistná energie červeného jaspisu je vede k trpělivosti, skromnosti, soucitu a pochopení, podporuje jejich přirozenou touhu činit dobro. Jaspis pomáhá Beranům zlepšit koncentraci. Je vhodný pro jedince, kteří podléhají prokrastinaci a mají problém dokončit, co si předsevzali.

Červený jaspis je kámen píle, s jeho pomocí udrží Berani koncentraci vstříc vytyčeným cílům.

Odvaha Soustředění Trpělivost Soucit

Granát

Granát je pro Berany kamenem energie, vášně a radosti.

Granát je dárcem životodárné energie, fantazie, sexuální touhy a touhy poznávat nepoznané. U Beranů probouzí odvahu vydávat se na dosud neobjevené cesty. Tento minerální kámen je Beranům oporou v těžkých časech, krizových situacích a probouzí v nich neuhasínající naději. Dodává Beranům životní energii, vytrvalost, podporuje vůli a zvyšuje sebevědomí.

Energie Odvaha Životní radost Životodárná energie

Karneol

Karneol svou jasnou barvou symbolizuje vitální a činorodou energii. Propojuje Berany s životodárnou energií Země a probouzí v nich sounáležitost s ní a s jejími zákony. Posiluje v nich pochopení a empatii. Pomáhá Beranům vědomě prožívat jejich život a naplnit ho pozitivním jednáním. Zvyšuje motivaci a dodává sebedůvěru. Zmírňuje vztek, zlobu a hněv.

Empatie Sebedůvěra Vitální energie

Bronzit

Bronzit probouzí u Beranů laskavost, sebepřijetí, odvahu přizpůsobit se situacím, které tvrdohlavě odmítají přijmout a vyřešit, přináší vnitřní mír, jistotu a chrání před depresivními stavy, stresem, mírní bolestné vzpomínky. Přináší jistotu a stabilitu.

Z duchovního hlediska je bronzit pro Berany kámen ztišení, který vyvolává naprostý klid. Je účinný proti kletbám, a kouzelný ochránce.

Stres Bezpečí Vnitřní klid

Rudrakša

Plody rudrakšy posilují u Beranů duševní odolnost a zlepšují koncentraci. Pomáhají jim vyrovnat se starostmi každodenního života, zmírňují stres, zklidňují mysl a dodávají jim energii překonávat překážky na cestě za úspěchem.

Soustředění Stres Vitální energie

Sluneční kámen

Sluneční kámen do života Beranů přináší naději a vitalitu. Dodává jim optimismus, pomáhá jim najít správný směr, když se zdá, že vše ztrácí smysl. Učí Berany milovat sama sebe a svůj život, díky čemuž dokáží milovat své blízké a lidi ve svém okolí. Zahání negativní myšlenky, i v horších chvílích života Beranů jim dodává optimismus.

Sluneční kámen Beranům pomáhá brát život takový, jaký je, vidět krásu a pozitivitu i v jednoduchých a běžných věcech. Dodává jim energii a sebedůvěru vzít život do vlastních rukou a realizovat své sny a cíle.

Optimismus Sebedůvěra Láska Vitální energie

Beranům se také může hodit

Nejen kameny živ je člověk! Vyzkoušejte další produkty navržené a vytvořené speciálně pro berany.