Minerály vhodné pro Kozorohy

Kozoroh má rád své ověřené postupy, minerální kameny mu pomáhají rozvíjet kreativitu, spontánnost, odbourávají strach z nového a nepoznaného. Pomáhají mu být výborným tahounem ve vedoucím postavení. Díky minerálům je Kozoroh optimističtější a má větší chuť do osobního rozvoje.

Kozorozi si jdou tvrdě za svými cíli, ale i přesto jsou velice ohleduplní, tolerantní, trpělivý a praktičtí. Každý svůj krok si důkladně promýšlejí.

Křišťál

Křišťál dodává Kozorohům životní rovnováhu, posiluje jejich energii nabíjí je životodárnou energií a je vhodný pro meditaci. Povzbuzuje inspiraci, intuici a jasnozřivost. Pro Kozorohy je vhodný, jako prevence onemocnění, pokud ale i přesto onemocní, křišťál posiluje postižená místa a uvádí je do souladu s celým organismem a všemi energetickými centry.

Křišťál čistí auru, odstraňuje blokády a nesoulady duše. V magické rovině odporuje všem protikladům – zlu, negativní energii, černé magii a věčné tmě. Ve formě kyvadla pomáhá určit klady a zápory, ve formě koule podporuje jasnozřivost.

Duševní rovnováha Kreativita Mezilidské vztahy Optimismus Pesimismus Sebedůvěra Soustředění Stres Akupunktura Aura Bílé světlo Blokády Černá magie Čistota mysli Dokonalost Duchovní očista Duchovní vývoj Energetické dráhy Harmonie Intuice Jasné vědomí Léčivá síla Meditace Ochrana Očistná energie Rovnováha Vnější negativní vlivy Životodárná energie Bolesti Bolesti hlavy Detoxikace Dýchací cesty Ekzémy a vyrážky Jedy a nečistoty Onemocnění kůže Srdce a oběhový systém Štítná žláza Trávení a zažívání Žaludeční nervozita Žaludek a střeva Zrak

Hematit (krevel)

Hematit dodává Kozorohům sílu a vitalitu, a to i v krizových chvílích, při vyčerpání či v nemoci. Aktivuje v nich skryté rezervy a dodává jim životodárnou energii. Hematit je Kozorohům oporou ve chvílích duševního vyčerpání a velkého stresu, pomáhá jim překonávat pocity nejistotu a beznaděj.

Bezradnost Duševní rovnováha Energie Nadhled Odvaha Rozhodování Stres Bezpečí Meditace Sounáležitost s Matkou Zemí Vnitřní klid Životodárná energie Bolesti zad Činnost jater Dýchací cesty Ekzémy a vyrážky Krevní oběh a prokrvení Ledviny Menstruace Nespavost Péče o pleť Srdce a oběhový systém Svaly a křeče

Turmalín

Černý turmalín u Kozorohů podporuje sebekontrolu, disciplínu, vážnost, cílevědomost a zdravou ctižádost. Zklidňuje Kozorohy při stresu a uvolňuje napětí z přepracování. Pomáhá jim zanalyzovat vlastní chyby,najít správný směr a chrání je před negativními myšlenkami.

Achát

Achát mechový Kozorohům přitahuje štěstí, finance, prosperitu a nové přátele, takže je dobré mít ho u sebe, když jde Kozoroh na důležitou schůzku.

Zemitá barva mechového achátu pomáhá Kozorohům znovu nabýt harmonii s přírodou.

Duševní nerovnováha Odvaha Sebedůvěra Tolerance Vytrvalost Ochrana Sounáležitost s Matkou Zemí Vědomí vlastní identity Vůle k životu Detoxikace Močové cesty Otoky Srdce a oběhový systém Trávení a zažívání Žaludek a střeva