Význam, účinky a vlastnosti

Pyrit odstraňuje citové, fyzické, duchovní i duševní blokády. Působý jako terapeut, který nám vždy ukáže tu světlou stránku. Jeho silná sluneční energie nás přivádí k vnitřnímu Já a jeho jasu. Učí nás uvědomovat si i stinné stránky našeho charakteru a integrovat je. Ty dobré stránky naopak vyzdvihuje a podporuje nás v jejich používání.

Podporuje vzájemné porozumění a toleranci. Utišuje nervozitu a koriguje nečekané změny nálad. Pomáhá nám dělat správná rozhodnutí.

Pyrit ulevuje při léčbě žaludku, střev, trávicího ústrojí, jater, sleziny a žlučníku. Zklidňuje bolesti, podporuje funkci žláz a krevního oběhu, léčí záněty. Při pravidelném nošení posiluje imunitu a obranyschopnost organismu. Pročišťuje dýchací cesty, oživuje krevní oběh, podporuje trávení a prokrvení pleti. Pomáhá při léčbě zánětů dýchacích cest, plic a průdušek. Zmírňuje křeče a menstruační bolesti, podporuje činnost jater a sleziny.

Historie & Legendy

Pyrit používali již starověcí Egypťané jako šperk. Ve středověku sloužil jako ochranný talisman a dávní Inkové používali pyritové desky pravděpodobně jako zrcadla. Možná byl jejich účel ještě hlubší, neboť již tehdy se vědělo o síle a sluneční moci pyritu.

Očista a nabíjení

Nedoporučujeme nosit pyrit na holém těle. Je citlivý na pot i kosmetiku. Stejně tak jej neoplachujeme ani nevystavujeme přímému slunci. Čistíme ho představou nebo pomocí vykuřovadla. Nabíjíme na horském křišťálu na nepřímém slunci.