Význam, účinky a vlastnosti

Pyrit odstraňuje citové, fyzické, duchovní i duševní blokády. Působý jako terapeut, který nám vždy ukáže tu světlou stránku. Jeho silná sluneční energie nás přivádí k vnitřnímu Já a jeho jasu. Učí nás uvědomovat si i stinné stránky našeho charakteru a integrovat je. Ty dobré stránky naopak vyzdvihuje a podporuje nás v jejich používání.

Podporuje vzájemné porozumění a toleranci. Utišuje nervozitu a koriguje nečekané změny nálad. Pomáhá nám dělat správná rozhodnutí.

Pyrit ulevuje při léčbě žaludku, střev, trávicího ústrojí, jater, sleziny a žlučníku. Zklidňuje bolesti, podporuje funkci žláz a krevního oběhu, léčí záněty. Při pravidelném nošení posiluje imunitu a obranyschopnost organismu. Pročišťuje dýchací cesty, oživuje krevní oběh, podporuje trávení a prokrvení pleti. Pomáhá při léčbě zánětů dýchacích cest, plic a průdušek. Zmírňuje křeče a menstruační bolesti, podporuje činnost jater a sleziny.

Historie & Legendy

Pyrit používali již starověcí Egypťané jako šperk. Ve středověku sloužil jako ochranný talisman a dávní Inkové používali pyritové desky pravděpodobně jako zrcadla. Možná byl jejich účel ještě hlubší, neboť již tehdy se vědělo o síle a sluneční moci pyritu.

Očista a nabíjení

Nedoporučujeme nosit pyrit na holém těle. Je citlivý na pot i kosmetiku. Stejně tak jej neoplachujeme ani nevystavujeme přímému slunci. Čistíme ho představou nebo pomocí vykuřovadla. Nabíjíme na horském křišťálu na nepřímém slunci.

Prozkoumejte další kameny

Upozornění

Použití drahých kamenů či minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře.

Všechny údaje na webu milujemekameny.cz o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.

Zdroje

KREPERÁT, Josef Pavel. Skrytá moc drahých kamenů
LEMBO, Margaret Ann. Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů
HALLOVÁ, Judy. Kameny od A do Z