Význam, účinky a vlastnosti

Septárie spojuje vlastnosti kalcitu, aragonitu a chalcedonu. Povzbuzuje nás, abychom pečovali o Zemi a chovali se k ní ohleduplně. Zvyšuje sílu a soudržnost duchovních skupin. Dokáže soustřeďovat léčivé vibrace vznikající při bubnování a opakovaném přeříkávání.

Kámen dobře funguje při neurolingvistickém programování (NLP) – pomáhá v přetváření nežádoucích vzorců a programů. Směřuje k nejvhodnějším nástrojům.

Harmonizuje emoce a intelekt a vede k silnějšímu spojení s vyšším já. Pomáhá přesněji formulovat myšlenky a realizovat je. Pomáhá realizovat tvůrčí potenciál. Posiluje trpělivost, toleranci, vytrvalost.

Poskytuje podporu při veřejných projevech a zvyšuje schopnost komunikace ve skupině.

Vyživuje a uklidňuje emoce, podporuje sebepéči. Posiluje samoléčivé schopnosti organismu. Uvolňuje fyzické bloky v těle a přispívá k harmonii a klidu. Pomáhá při stresu.

Pomáhá při kožních chorobách, snižuje otoky. Podporuje buněčnou paměť a metabolismus. Také střeva, ledviny, krev, srdce a sebeléčbu obecně.

Očista a nabíjení

kámen nejlépe očistíme pod proudem vlažné vody. Nabíjíme jen na denním světle a ve stínu. Lze nabít i při měsíčním svitu.

Prozkoumejte další kameny

Upozornění

Použití drahých kamenů či minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře.

Všechny údaje na webu milujemekameny.cz o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.

Zdroje

KREPERÁT, Josef Pavel. Skrytá moc drahých kamenů
LEMBO, Margaret Ann. Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů
HALLOVÁ, Judy. Kameny od A do Z