Význam, účinky a vlastnosti

Spojuje se zemí a její životodárnou silou. Jemné vibrace nás spojují s kosmickým prostorem a pomáhají rozšiřovat naše vědomí. Působí jako zesilovač a přijímač. Přímá myšlenky a pocity z okolí a dokáže je vrátit k jejich zdroji zesílené. Učí nás tím sebekontrole a sebepoznání, protože vše, co vyšleme, se nám zase vrátí.

Pokud s ním zacházíte s čistým úmyslem, je velmi ochranný. Často jej využívají šamani při svých šamanských cestách, kdy potřebují být v astrálním světe „neviditelní“.

Zesiluje a vynáší na povrch osobní vlastnosti, které mají projít proměnou. Oproti obsidiánu pomáhá porozumět svým možnostem a má jemnější vibrace. Je tedy v přístupu k pravdě laskavější, ale neméně důrazný.

Posiluje vůli k životu a pomáhá při infekcích i horečkách. Čistí krev i ledviny. Pomáhá s onemocněním srdce. Nervovými poruchami a zostřuje zrak.

Andský: je to kámen srdce a čistí v něm veškerá zranění a negativní zkušenosti. Učí nás nadhledu, klidu a rovnováze. Podporuje láskyplnou pozornost vůči sobě i okolí. S růžovým opálem dobře překonáváme ostych i trému. Pomáhá při virových a infekčních onemocněních.

Žlutý: podporuje sebevědomí, mírní stres i depresivní stavy. Poskytuje nám oporu a pevnou půdu pod nohama. Posiluje trávicí ústrojí.

Historie & Legendy

Název pochází ze staroindického upala, tj. drahý kámen. Již od starověku patřil opál k vysoce ceněným kamenům s magickou mocí.

Zajímavosti

Opál zesiluje charakterové vlastnosti. Pokud ho vlastní někdo, jehož charakter je vědomě nečistý, může přinášet svému nositeli i smůlu. Kdo usiluje o duchovní čistotu, je mu opál velkým pomocníkem.

Očista a nabíjení

Pod proudem vlažné vody čistíme co nejčastěji. Nabíjíme na denním světle. Na přímém slunci vzhledem ke své pórovité struktuře trpí.