Význam, účinky a vlastnosti

Spojuje se zemí a její životodárnou silou. Jemné vibrace nás spojují s kosmickým prostorem a pomáhají rozšiřovat naše vědomí. Působí jako zesilovač a přijímač. Přímá myšlenky a pocity z okolí a dokáže je vrátit k jejich zdroji zesílené. Učí nás tím sebekontrole a sebepoznání, protože vše, co vyšleme, se nám zase vrátí.

Pokud s ním zacházíte s čistým úmyslem, je velmi ochranný. Často jej využívají šamani při svých šamanských cestách, kdy potřebují být v astrálním světe „neviditelní“.

Zesiluje a vynáší na povrch osobní vlastnosti, které mají projít proměnou. Oproti obsidiánu pomáhá porozumět svým možnostem a má jemnější vibrace. Je tedy v přístupu k pravdě laskavější, ale neméně důrazný.

Posiluje vůli k životu a pomáhá při infekcích i horečkách. Čistí krev i ledviny. Pomáhá s onemocněním srdce. Nervovými poruchami a zostřuje zrak.

Andský: je to kámen srdce a čistí v něm veškerá zranění a negativní zkušenosti. Učí nás nadhledu, klidu a rovnováze. Podporuje láskyplnou pozornost vůči sobě i okolí. S růžovým opálem dobře překonáváme ostych i trému. Pomáhá při virových a infekčních onemocněních.

Žlutý: podporuje sebevědomí, mírní stres i depresivní stavy. Poskytuje nám oporu a pevnou půdu pod nohama. Posiluje trávicí ústrojí.

Historie & Legendy

Název pochází ze staroindického upala, tj. drahý kámen. Již od starověku patřil opál k vysoce ceněným kamenům s magickou mocí.

Zajímavosti

Opál zesiluje charakterové vlastnosti. Pokud ho vlastní někdo, jehož charakter je vědomě nečistý, může přinášet svému nositeli i smůlu. Kdo usiluje o duchovní čistotu, je mu opál velkým pomocníkem.

Očista a nabíjení

Pod proudem vlažné vody čistíme co nejčastěji. Nabíjíme na denním světle. Na přímém slunci vzhledem ke své pórovité struktuře trpí.

Prozkoumejte další kameny

Upozornění

Použití drahých kamenů či minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře.

Všechny údaje na webu milujemekameny.cz o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.

Zdroje

KREPERÁT, Josef Pavel. Skrytá moc drahých kamenů
LEMBO, Margaret Ann. Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů
HALLOVÁ, Judy. Kameny od A do Z