Význam, účinky a vlastnosti

Sfalerit je poměrně těžký kámen a díky svému složení podporuje stabilitu a moc nad vlastním životem. Pomáhá stanovit si cíle, vytvořit plán a vytrvat při dosahování cílů. Podporuje sebeprosazení a seberealizaci.

Vyrovnává jin a jang a působí harmonizačně zejména v prostoru. Vyrovnává materiální, duševní a duchovní sféru a uvádí je do souladu.

Udržuje stabilní vnitřní nastavení bez větších emočních výkyvů a energetických ztrát. Pomáhá nám směřovat energii na to podstatné a neztrácet ji u nepodstatných záležitostí.

Pomáhá odstranit emoční zátěže, blokády a obavy.

Pokud jste “rozlétaní” ať už v myšlenkách nebo činnostech, sfalerit je ideální kámen.

Posiluje tělesnou schránku, zejména pohybový a opěrný aparát, výživu kosti, kloubů, vlasů. Redukuje infekce a nákazy, pomáhá čištění krve, obnově tělesných buněk, tlumení svalových křečí, v boji s plicními a respiračními onemocněními, astmatem apod.

Zajímavosti

Sfalerit se často vyskytuje společně s galenitem.

Očista a nabíjení

Čistíme kouřem z vonné tyčinky nebo šalvěje. Nabíjíme na denním světle.

Prozkoumejte další kameny

Upozornění

Použití drahých kamenů či minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře.

Všechny údaje na webu milujemekameny.cz o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.

Zdroje

KREPERÁT, Josef Pavel. Skrytá moc drahých kamenů
LEMBO, Margaret Ann. Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů
HALLOVÁ, Judy. Kameny od A do Z