Význam, účinky a vlastnosti

Safír je kamenem koncentrace, vede nás ke zdravému rozumu a zdrženlivosti. Když ztrácíme hlavu a popadá nás hněv, brzdí naše ukvapené reakce. Dodává naší mysli klid. Ochraňuje lásku a podporuje věrnost.

Safír je také kámen víry a duchovní čistoty. Jedná se o talisman s velkou ochrannou mocí. Safír je kámen moudrosti, zdravého rozumu a věrnosti. Nese v sobě spirituální a meditativní vlastnosti. Proto je vhodný k meditaci a při práci na duchovním rozvoji. Zahání iluze a zmatení, odhaluje pravdu. Safír přitahuje bohatství a prosperitu.

Nebeská modř safíru léčí, očišťuje a oduševňuje. Je symbolem duchovní očisty a obnovy, probouzí naší vnitřní sílu. Pomáhá nám odstranit blokády v oblasti hrdla a mluvit jasně. Tím posiluje schopnost oddělit pravdu od iluze a získat jasný vhled založený na zdravém rozumu. Pomáhá nám zkrotit dotěrné a urputné myšlenky.

Safír má různorodé použití v léčbě nemocí. Snižuje horečky, vysoký krevní tlak, zklidňuje bolesti, mírní krvácení a čistí krev. Zmírňuje projevy astmatu, nevolnosti a nadměrné pocení. Ulevuje při bolestech hlavy, dásní, uší a čelních a nosních dutin. Zklidňuje mysl a podporuje klidný spánek. Posiluje zrak a cévy. Pomáhá při léčbě štítné žlázy a krevních poruch. Detoxikuje organismus a zmírňuje stres.

Historie & Legendy

Ve starověkých kulturách byl Safír považován za velmi silný talisman. Přinášel majiteli sílu, čest, a nesmrtelnost. Ve středověku představoval nejhlubší duchovní hodnoty.

Zajímavosti

Safírová voda zlepšuje plěť, posiluje nehty i vlasy.

Očista a nabíjení

Safír čistíme před každým použitím pod tekoucí vodou. Je citlivý na sluneční světlo, proto ho nabíjíme jen krátce na denním světle. Odpočívat ho necháváme na horském křišťálu.