Význam, účinky a vlastnosti

Safír je kamenem koncentrace, vede nás ke zdravému rozumu a zdrženlivosti. Když ztrácíme hlavu a popadá nás hněv, brzdí naše ukvapené reakce. Dodává naší mysli klid. Ochraňuje lásku a podporuje věrnost.

Safír je také kámen víry a duchovní čistoty. Jedná se o talisman s velkou ochrannou mocí. Safír je kámen moudrosti, zdravého rozumu a věrnosti. Nese v sobě spirituální a meditativní vlastnosti. Proto je vhodný k meditaci a při práci na duchovním rozvoji. Zahání iluze a zmatení, odhaluje pravdu. Safír přitahuje bohatství a prosperitu.

Nebeská modř safíru léčí, očišťuje a oduševňuje. Je symbolem duchovní očisty a obnovy, probouzí naší vnitřní sílu. Pomáhá nám odstranit blokády v oblasti hrdla a mluvit jasně. Tím posiluje schopnost oddělit pravdu od iluze a získat jasný vhled založený na zdravém rozumu. Pomáhá nám zkrotit dotěrné a urputné myšlenky.

Safír má různorodé použití v léčbě nemocí. Snižuje horečky, vysoký krevní tlak, zklidňuje bolesti, mírní krvácení a čistí krev. Zmírňuje projevy astmatu, nevolnosti a nadměrné pocení. Ulevuje při bolestech hlavy, dásní, uší a čelních a nosních dutin. Zklidňuje mysl a podporuje klidný spánek. Posiluje zrak a cévy. Pomáhá při léčbě štítné žlázy a krevních poruch. Detoxikuje organismus a zmírňuje stres.

Historie & Legendy

Ve starověkých kulturách byl Safír považován za velmi silný talisman. Přinášel majiteli sílu, čest, a nesmrtelnost. Ve středověku představoval nejhlubší duchovní hodnoty.

Zajímavosti

Safírová voda zlepšuje plěť, posiluje nehty i vlasy.

Očista a nabíjení

Safír čistíme před každým použitím pod tekoucí vodou. Je citlivý na sluneční světlo, proto ho nabíjíme jen krátce na denním světle. Odpočívat ho necháváme na horském křišťálu.

Prozkoumejte další kameny

Upozornění

Použití drahých kamenů či minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře.

Všechny údaje na webu milujemekameny.cz o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.

Zdroje

KREPERÁT, Josef Pavel. Skrytá moc drahých kamenů
LEMBO, Margaret Ann. Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů
HALLOVÁ, Judy. Kameny od A do Z