Význam, účinky a vlastnosti

Rubín, oheň srdce a dárce životodárné energie. Vzbuzuje v nás hlubokou a vášnivou lásku k sobě i všemu živému. Oproti klidnému růženínu má tato láska velmi dynamický náboj. Vede k lásce k pravdě a moudrosti, touze po poznání a pozitivním přístupu k životu. Rozežene všechny chmury a ukáže, co je v životě důležité. Nikdy nejsme tak na dně, aby v nás nezbyl ještě kus života, a právě ten rubín najde a začne posilovat ohněm čistoty a přeměny. Poukazuje na důležitost sexuality, jako kreativní energie, i duchovní lásky. Obě mohou koexistovat ve vzájemném souladu.

Podporuje intuici a schopnost dávat vizím reálný rozměr. Pomáhá nám se sebevyjádřením a zároveň má velmi ochranný vliv. V souvislosti s tím posiluje naši osobní sílu i vůli. Regeneruje duševní i fyzické síly. Je dobrým rádcem při překonávání překážek, nových projektech nebo náročných životních situacích.

Posiluje srdce a krevní oběh. Zlepšuje stav naší krve, zejména krevního cukru. Poradí si s nižším tlakem i stagnujícím lymfatickým systémem. Harmonizuje brzlík i nadledvinky.

Pozitivně působí při infekčních stavech i problémech se střevy. Posiluje imunitní systém.

Historie & Legendy

Název vychází z latinského slova rubeus - červený. Kámen v barvě holubí krve má odpradávna oplývat magickou mocí. Byl považovaný za kámen života. Síla kamene dokázala tělo svého majitele chránit před morem a duši před ďáblem.

Zajímavosti

Rubín je vlastně červená odrůda korundu. Mikroskopické vrostlice rutilových jehlic způsobují hedvábný lesk kamene a při odpovídajícím muglovém výbrusu i efekt štěpící hvězdy (aterismus), vzácněji pak kočičího oka.

Vzhled

Rubín je růžový až červený drahokam sestávající převážně z minerálu korundu s příměsí chromu způsobující zbarvení. Často šesterečné hranoly.

Očista a nabíjení

Pod proudem vlažné vody před každým použitím 10-15 minut. Ideálně v misce vody přes noc. Nabíjíme cca 2 hodiny na slunci. Na denním světle dvojnásobnou dobu. Pokud ho nepoužíváme pravidelně, odkládáme jej na horský křišťál.

Prozkoumejte další kameny