Minerály vhodné pro Blížence

Osobnost Blíženců rozvíjí kameny, které podporují klid, trpělivost, pohodu a vnitřní sílu. Blíženci potřebují zklidnit chaos, zlepšit vnímavost a posílit paměť.

Blíženci milují své blízké a kvalitní humor. Bývají velice netrpěliví. Blíženci jsou velice inteligentní a výborní řečníci. Jejich živlem je Vzduch, proto jsou milovníky změn a svobody.

Chryzokol

Chryzokol podporuje Blížence v touze po harmonickém životě v lásce a ve spojení s přírodou. Při meditacích pomáhá Blížencům zklidnit se, soustředit se a srovnat emoce. V krizových situacích dodává Blížencům trpělivost, nadhled a toleranci. Podporuje v nich obdiv k zázrakům přírody, k dokonalosti všech forem života. Pomáhá lepší komunikaci s ostatními a lépe pochopit sebe a druhé.

Duševní rovnováha Nadhled Soustředění Tolerance Trpělivost Harmonie Láska Meditace Sounáležitost s Matkou Zemí Sounáležitost s přírodou Vnitřní klid Bolesti krku Menstruace Štítná žláza Trávení a zažívání Žaludeční nervozita Žaludek a střeva

Citrín

Citrín vnáší klid do každodenního života Blíženců, plného zvratů a spěchu. Dodává jim pocit zdraví, svěžesti a bezpečí. Nazlátlá barva citrínu v Blížencích probouzí kreativitu a projasňuje jejich mysl. Podporuje využití intuice a tvůrčí vyjádření. Zklidňuje negativní pocity a dodává Blížencům jistotu v jejich každodenním konání. Pomáhá jim tyto pocity prožít a přetvořit v chyby, které nás mohou v budoucnu poučit.

Duševní rovnováha Energie Kreativita Odvaha Optimismus Pesimismus Rozhodování Stabilita Strach Čistota mysli Harmonie Intuice Vnitřní já Alergie Detoxikace Jedy a nečistoty Krevní oběh a prokrvení Ledviny Močové cesty Péče o pleť Slinivka Trávení a zažívání Žaludek a střeva

Thulit

Thulit pomáhá Blížencům překovávat strach a stres z neznámého a nečekaného. U Blíženců rozvíjí kreativitu a fantazii, ukazuje jim, že je možné těšit se i z drobných radostí života. Dodává Blížencům inspirací k novým činnostem, pomáhá jim uskutečňovat jejich skrytá přání.

Energie Iniciativa Kreativita Mezilidské vztahy Nervozita Přátelství Rozhodování Sebedůvěra Strach Stres Láska Nesobecká láska Ochrana Regenerace Sebeuzdravení Horečka Imunitní systém Nachlazení Poruchy řeči Regenerace Srdce a oběhový systém

Achát

Achát je pro Blížence stabilizátor. Podporuje je, když ve svém životě potřebují stabilitu a uzemnění. Achát dodává Blížencům neuvěřitelně silné uzemňovací schopnosti. Probouzí v nich sounáležitost s Matkou Zemí.
Achát podporuje v Blížencích kreativitu a fantazii, také vytrvalost, odvahu a vůli k životu. Posiluje důvěru ve vlastní schopnosti, vědomí vlastní identity a pud sebezáchovy.

Duševní nerovnováha Odvaha Sebedůvěra Tolerance Vytrvalost Ochrana Sounáležitost s Matkou Zemí Vědomí vlastní identity Vůle k životu Detoxikace Močové cesty Otoky Srdce a oběhový systém Trávení a zažívání Žaludek a střeva

Amazonit

Amazonit u Blíženců podporuje vitalitu a vyrovnává rovnováhu v jejich každodenním životě. S pomocí amazonitu se Blíženci snáze zbaví egoismu a lpění na věcech, což jim pomáhá osvobodit se od zátěží, které narušují jejich vyrovnanost a pomáhá jim nasměrovat energii tam, kde je potřebná. Díky tomu mohou Blíženci získat kontrolu nad svým životem.

Tento mimořádně uklidňující kámen, pomáhá Blížencům zklidnit mysl i tělo. Amazonit pomáhá propojit fyzické a duchovní já.

Duševní rovnováha Nadhled Citová rovnováha Duchovní propojení Harmonie Ochrana Bolesti hlavy Bolesti krku Srdce a oběhový systém Svaly a křeče