Minerály vhodné pro Blížence

Osobnost Blíženců rozvíjí kameny, které podporují klid, trpělivost, pohodu a vnitřní sílu. Blíženci potřebují zklidnit chaos, zlepšit vnímavost a posílit paměť.

Blíženci milují své blízké a kvalitní humor. Bývají velice netrpěliví. Blíženci jsou velice inteligentní a výborní řečníci. Jejich živlem je Vzduch, proto jsou milovníky změn a svobody.

Ametrín

Ametrín je pro Blížence vhodný k hluboké meditaci, nese v sobě duchovní čistotu a vnitřní klid. Blížencům čistí auru od negativních vlivů. Tiší strach nervozitu a stres. Zklidňuje psychické stavy, které ovlivňují žaludek a zažívání.

Blížencům ametrín zmírňuje psychosomatické obtíže, především ty, jež vznikají z přemíry stresu.

 

Stres Aura Meditace Vnitřní klid

Chryzokol

Chryzokol podporuje Blížence v touze po harmonickém životě v lásce a ve spojení s přírodou. Při meditacích pomáhá Blížencům zklidnit se, soustředit se a srovnat emoce. V krizových situacích dodává Blížencům trpělivost, nadhled a toleranci. Podporuje v nich obdiv k zázrakům přírody, k dokonalosti všech forem života. Pomáhá lepší komunikaci s ostatními a lépe pochopit sebe a druhé.

Nadhled Tolerance Trpělivost Sounáležitost s přírodou

Thulit

Thulit pomáhá Blížencům překovávat strach a stres z neznámého a nečekaného. U Blíženců rozvíjí kreativitu a fantazii, ukazuje jim, že je možné těšit se i z drobných radostí života. Dodává Blížencům inspirací k novým činnostem, pomáhá jim uskutečňovat jejich skrytá přání.

Kreativita Strach Stres

Akvamarín

Akvamarín u Blíženců podporuje oddanost a věrnost.

Akvamarín je pro Blížence kámen dechu, dýchacího ústrojí a plic. Může mírnit častý kašel a astma, je vhodný pro zmírnění příznaků senné rýmy a jiných alergií.

Vytrvalost

Smaragd

Smaragd posiluje v Blížencích porozumění, soucit a naslouchání se vším a všemi, kteří potřebují jejich pomoc a pochopení. Zmírňuje u nich stres, splíny a deprese, zlepšuje paměť a podporuje intelekt.

Empatie Intelekt Nesobeckost Stres Harmonie Láska

Jantar

Jantar má schopnost očistit a projasnit organismu Blíženců. Dodává jim vůli a energii překonávat překážky, které jim připraví život. Probouzí v nich touhu k životu, těšit se prostými věcmi každodenního života. Povzbuzuje Blížence v optimismu, zahání beznaděj, chmůry a deprese. Jantar dodává Blížencům rovnováhu, spokojenost a klid v duši.

Bezradnost Energie Optimismus Harmonie Očista

Křišťál

Turmalínový křišťál pomáhá Blížencům překonávat lítost a zášť, odpouštět zrady a podvody, které jim způsobili jejich blízcí.

Při meditaci pomáhá Blížencům zahánět nedůležité myšlenky, které jim mohou bránit v koncentraci.

Mezilidské vztahy Soustředění Meditace

Achát

Achát je pro Blížence stabilizátor. Podporuje je, když ve svém životě potřebují stabilitu a uzemnění. Achát dodává Blížencům neuvěřitelně silné uzemňovací schopnosti. Probouzí v nich sounáležitost s Matkou Zemí.

Achát podporuje v Blížencích kreativitu a fantazii, také vytrvalost, odvahu a vůli k životu. Posiluje důvěru ve vlastní schopnosti, vědomí vlastní identity a pud sebezáchovy.

Kreativita Odvaha Stabilita Sounáležitost s Matkou Zemí Uzemnění

Kyanit (Disten)

Kyanit pomáhá Blížencům dosáhnout duševní rovnováhy. Dodává životu Blíženců pokoru, spokojenost a klid. Pomáhá jim stabilizovat se, když se cítí nevyrovnaní a když jsou roztržití.

Duševní rovnováha Stabilita Harmonie

Amazonit

Amazonit u Blíženců podporuje vitalitu a vyrovnává rovnováhu v jejich každodenním životě. S pomocí amazonitu se Blíženci snáze zbaví egoismu a lpění na věcech, což jim pomáhá osvobodit se od zátěží, které narušují jejich vyrovnanost a pomáhá jim nasměrovat energii tam, kde je potřebná. Díky tomu mohou Blíženci získat kontrolu nad svým životem.

Tento mimořádně uklidňující kámen, pomáhá Blížencům zklidnit mysl i tělo. Amazonit pomáhá propojit fyzické a duchovní já.

Duševní rovnováha Stabilita Vitální energie

Rudrakša

Plody rudrakšy posilují u Blíženců duševní odolnost a zlepšují koncentraci. Pomáhají Blížencům vyrovnat se starostmi každodenního života, zmírňují stres, zklidňují mysl a dodávají jim energii překonávat překážky na cestě za úspěchem.

Energie Soustředění Stres Vnitřní klid

Tyrkys

Tyrkys pomáhá Blížencům rozptýlit negativní pocity před tím, než se uloží ve vědomí. Díky tyrkysu dokáží Blíženci zapojit intuici do praktického života. Ochraňuje Blížence před negativními silami duchovního světa, před škodlivými vlivy prostředí a před černou magií.

Pesimismus Intuice Ochrana

Kalcit

Bílý kalcit přiložený na čakru čela Blíženců zbystřuje rozum, posiluje paměť, podporuje duševní vývoj a činorodost. Ve spojení s fluoritem a pyritem zvyšuje spirituální, psychickou i fyzickou aktivitu.

Kalcit bílý Blížencům posiluje imunitu, čistí pleť, reguluje srdeční činnost a zmírňuje střevní a žaludeční obtíže.

Energie Duchovní vývoj

Blížencům se také může hodit

Nejen kameny živ je člověk! Vyzkoušejte další produkty navržené a vytvořené speciálně pro Blížence.