Minerály vhodné pro Blížence

Osobnost Blíženců rozvíjí kameny, které podporují klid, trpělivost, pohodu a vnitřní sílu. Blíženci potřebují zklidnit chaos, zlepšit vnímavost a posílit paměť.

Blíženci milují své blízké a kvalitní humor. Bývají velice netrpěliví. Blíženci jsou velice inteligentní a výborní řečníci. Jejich živlem je Vzduch, proto jsou milovníky změn a svobody.

Chryzokol

Chryzokol podporuje Blížence v touze po harmonickém životě v lásce a ve spojení s přírodou. Při meditacích pomáhá Blížencům zklidnit se, soustředit se a srovnat emoce. V krizových situacích dodává Blížencům trpělivost, nadhled a toleranci. Podporuje v nich obdiv k zázrakům přírody, k dokonalosti všech forem života. Pomáhá lepší komunikaci s ostatními a lépe pochopit sebe a druhé.

Prohlédnout kámen v atlasu

Duševní rovnováha Nadhled Soustředění Tolerance Trpělivost Harmonie Láska Meditace Sounáležitost s Matkou Zemí Sounáležitost s přírodou Vnitřní klid Bolesti krku Menstruace Štítná žláza Trávení a zažívání Žaludeční nervozita Žaludek a střeva

Citrín

Citrín vnáší klid do každodenního života Blíženců, plného zvratů a spěchu. Dodává jim pocit zdraví, svěžesti a bezpečí. Nazlátlá barva citrínu v Blížencích probouzí kreativitu a projasňuje jejich mysl. Podporuje využití intuice a tvůrčí vyjádření. Zklidňuje negativní pocity a dodává Blížencům jistotu v jejich každodenním konání. Pomáhá jim tyto pocity prožít a přetvořit v chyby, které nás mohou v budoucnu poučit.

Prohlédnout kámen v atlasu

Duševní rovnováha Energie Kreativita Odvaha Optimismus Pesimismus Rozhodování Stabilita Strach Čistota mysli Harmonie Intuice Vnitřní já Alergie Detoxikace Jedy a nečistoty Krevní oběh a prokrvení Ledviny Močové cesty Péče o pleť Slinivka Trávení a zažívání Žaludek a střeva

Thulit

Thulit pomáhá Blížencům překovávat strach a stres z neznámého a nečekaného. U Blíženců rozvíjí kreativitu a fantazii, ukazuje jim, že je možné těšit se i z drobných radostí života. Dodává Blížencům inspirací k novým činnostem, pomáhá jim uskutečňovat jejich skrytá přání.

Prohlédnout kámen v atlasu

Energie Iniciativa Kreativita Mezilidské vztahy Nervozita Přátelství Rozhodování Sebedůvěra Strach Stres Láska Nesobecká láska Ochrana Regenerace Sebeuzdravení Horečka Imunitní systém Nachlazení Poruchy řeči Regenerace Srdce a oběhový systém