Význam, účinky a vlastnosti

Perla je drahokam moře a řek, symbolem čistoty a proměny. Je obrazem našeho duchovního vývoje, díky kterému vidíme, že i když se nám zdá, že jsme malí a utiskovaní můžeme dosáhnout dokonalosti a krásy ve skrytém tajemnu duše. Perly vzbuzují v ženách ženskou krásu, rozum a rozvahu.

Má přímý vliv na naši karmu, neboť může zesilovat důsledky našich minulých činů. Proto by perly neměli používat lidé s nekalými záměry. Vyslaný nečistý záměr se nám časem vrátí zpět.

Perly posilují nervový systém, ulevují při svalových křečích a bolestech, chrání pokožku před spálením. Díky svému složení mohou ovlivnit stavbu kostí a zubů. Mírní horečky, snižují citlivost vůči alergenům a pomáhají při zažívacích obtížích. Perly jsou vhodné, jako prevence proti pálení žáhy, zánětům nervů a zánětům v ústní dutině. Podporují uzdravující procesy u psychosomatických onemocnění.

Když položíte perly na čakru čela, tak zklidňuje bolesti, zmírňuje horečky a posiluje nervy. Položené na čakře hrdla pomáhají při zánětu dýchacích cest a na sakrální čakře upravují funkci trávícího traktu a sleziny.

Jejich energie je porovnávána s krásou ženy.

Chrání před negativními vlivy a špatnou energií.

Historie & Legendy

Ve starověkých kulturách symbolizovaly moc, vědění, moudrost i štěstí. Vždy byly přirovnávány ke krásným ženám. Jejich majitelé je nosili nejen na ozdobu, ale také jako ochranu před nehodami a neštěstím.

Zajímavosti

Podobně jjako lidé perly podléhají stárnutí. Zhruba po 100 - 150 letech, když se naplní jejich čas, umírají.

Očista a nabíjení

Péče o perlu má dvě úskalí. Perla je velmi citlivá a po čase vysychá a po vrstvách se rozpadá. Škodí ji přilišné sucho, žár, pot, kyselé prostředí, přílišné vlhko i kosmetika. Čistíme ji krátce pod proudem vlažné vody. Osušenou nabíjíme na horském křišťálu ideálně za úplňku nebo na nepřímém slunci.

Prozkoumejte další kameny

Upozornění

Použití drahých kamenů či minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře.

Všechny údaje na webu milujemekameny.cz o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.

Zdroje

KREPERÁT, Josef Pavel. Skrytá moc drahých kamenů
LEMBO, Margaret Ann. Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů
HALLOVÁ, Judy. Kameny od A do Z