Význam, účinky a vlastnosti

Stočit se do sebe.

Nejedná se o minerál, ale zkamenělinu – amonité jsou rozsáhlou skupinou druhohorních hlavonožců. Typický amonit má schránku spirálovitého tvaru, někdy schránky bývají podlouhlé, tvaru beraního rohu. Znali je už starověcí učenci dávno před naším letopočtem, roli hráli také v tehdejší mytologii: věřilo se, že tyto hadí kameny chrání před uhranutím.

Název nesou po egyptském bohu Amonovi spřízněném s berany. Můžete je využít, když se potřebujete dostat do minulosti, pátrat po příčinách svých obtíží. Svým tvarem symbolizují stáčení se do vlastního nitra, k hluboce uloženým emocím, snům i traumatům. S jeho pomocí prozkoumáte všechna zákoutí mysli. Pro jeho mytologickou příbuznost s hady mu někteří přisuzují také věštecké schopnosti.

Pokud máte pocit, že se stále točíte v kruhu a nemůžete přijít na kýžené odpovědi, amonit vám umožní po spirále dojít až do samého jádra problému.

Historie & Legendy

Amoniti byli známi už v antice. Ostatně podle egyptského boha Amona mají jméno. Tyto fosilie připomínají beraní rohy, Amon byl zobrazován jako muž s beraní hlavou. Někdy se také mluví o jejich podobnosti s hady, pak sloužili jako ochraňující magické předměty.

Zajímavosti

Některé druhy amonitů lze nalézt i v České republice, ale ty největší a nejkrásnější exempláře se nacházejí v Maroku. U zvlášť pěkných amonitů můžeme obdivovat duhový lesk daný perleťovou vrstvou aragonitu.

Vzhled

Snadno rozeznatelný vzhled spirálovitě stočené schránky v odstínech hnědé a žluté. Na řezu jsou patrné jednotlivé komory oddělené přepážkami, občas s perleťovým leskem.

Upozornění

Použití drahých kamenů či minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře.

Všechny údaje na webu milujemekameny.cz o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.

Zdroje

KREPERÁT, Josef Pavel. Skrytá moc drahých kamenů
LEMBO, Margaret Ann. Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů
HALLOVÁ, Judy. Kameny od A do Z

Prozkoumejte další kameny