Význam, účinky a vlastnosti

Stočit se do sebe.

Nejedná se o minerál, ale zkamenělinu – amonité jsou rozsáhlou skupinou druhohorních hlavonožců. Typický amonit má schránku spirálovitého tvaru, někdy schránky bývají podlouhlé, tvaru beraního rohu.

Název nesou po egyptském bohu Amonovi spřízněném s berany. Můžete je využít, když se potřebujete dostat do minulosti, pátrat po příčinách svých obtíží. Svým tvarem symbolizují stáčení se do vlastního nitra, k hluboce uloženým emocím, snům i traumatům. S jeho pomocí prozkoumáte všechna zákoutí mysli. Pro jeho mytologickou příbuznost s hady mu někteří přisuzují také věštecké schopnosti.

Pokud máte pocit, že se stále točíte v kruhu a nemůžete přijít na kýžené odpovědi, amonit vám umožní po spirále dojít až do samého jádra problému.

Historie & Legendy

Amoniti byli známi už v antice. Ostatně podle egyptského boha Amona mají jméno. Tyto fosilie připomínají beraní rohy, Amon byl zobrazován jako muž s beraní hlavou. Někdy se také mluví o jejich podobnosti s hady, pak sloužili jako ochraňující magické předměty.
Už starověcí učenci věřili se, že tyto hadí kameny chrání před uhranutím.

Zajímavosti

Některé druhy amonitů lze nalézt i v České republice, ale ty největší a nejkrásnější exempláře se nacházejí v Maroku. U zvlášť pěkných amonitů můžeme obdivovat duhový lesk daný perleťovou vrstvou aragonitu.

Vzhled

Snadno rozeznatelný vzhled spirálovitě stočené schránky v odstínech hnědé a žluté. Na řezu jsou patrné jednotlivé komory oddělené přepážkami, občas s perleťovým leskem.

Očista a nabíjení

Očišťujeme nejlépe kouřem z vonné  tyčinky nebo vykuřovadla.

Prozkoumejte další kameny

Upozornění

Použití drahých kamenů či minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře.

Všechny údaje na webu milujemekameny.cz o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.

Zdroje

KREPERÁT, Josef Pavel. Skrytá moc drahých kamenů
LEMBO, Margaret Ann. Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů
HALLOVÁ, Judy. Kameny od A do Z