Význam, účinky a vlastnosti

Baryt je výborný při meditaci. Možná právě pro svou vysokou hmotnost poskytuje skvělé uzemnění a ochranu. S tímto “skafandrem” se můžete bezpečně ponořit do duchovních hloubek i hloubek vlastní duše a najít dary, se kterými jste přišli na tuto zem. Pomáhá najít i realizovat skutečný potenciál.

Posiluje komunikaci, kreativitu a podporuje paměť i intelekt. Vnáší do života jasnost a vitalitu. Díky jeho síle můžeme zpracovat silné e moce i traumata a transformovat je na fyzické i energetické úrovni.

Mírní hysterické výbuchy a posiluje sebedůvěru.

Poskytuje podporu i během cestování, usnadňuje aklimatizaci. Pomáhá při nespavosti a chrání před elektrosmogem i radiací.

Baryt pozitivně ovlivňuje kosti, svaly a pomáhá poskytnout energii pro boj s dlouhodobými a chronickými nemocemi. Pomáhá při duševních chorobách i nespavosti.

Zajímavosti

Starší český název "těživec" vycházel z jeho vysoké hmotnosti. V řečtině barys znamená těžký.

Očista a nabíjení

Čistíme pod proudem vlažné vody. Nabíjíme na horském křišťálu nebo denním světle.

Prozkoumejte další kameny

Upozornění

Použití drahých kamenů či minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře.

Všechny údaje na webu milujemekameny.cz o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.

Zdroje

KREPERÁT, Josef Pavel. Skrytá moc drahých kamenů
LEMBO, Margaret Ann. Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů
HALLOVÁ, Judy. Kameny od A do Z