Význam, účinky a vlastnosti

Stromatolit pochází ze zkamenělých řas, které jsou jednou z nejstarších forem života. Možná i proto v sobě nese věčnou moudrost, pomáhá číst záznamy akáši o minulých životech a propojovat je s tím podstatným v přítomnosti. Poskytuje velkou podporu v době změn. Sám má za sebou miliardy let plných chaosu a proměny.

Podporuje schopnost poučit se z chyb a minulých zkušeností. Stejně tak vstřebat nové či podstatné informace. Posiluje flexibilitu, schopnost zvládat neshody při zachování vlastní integrity.

Je dobrý průvodce při meditaci. Vede nás do dávné minulosti, kde můžeme najít poučení pro aktuální život. Pomáhá zbavit se negativních vzorců, bloků a stereotypů i toho, co nám neslouží skrze pochopení a uzavření. Zároveň podporuje přijetí všeho, co nám v životě prospívá.

Podporuje flexibilitu, práci s energií, meridiánami i fungování mozku.

Posiluje schopnost rekonvalescence, posiluje kosti i kosterní systém a pomáhá regulovat průtok vody v těle. Dále prokrvení i vylučování toxických látek.

Pomáhá při čištění a uzdravování Země i v komunikaci s ní, aktivuje zemské meridiány a čištění energetických drah země.

Může podporovat organismus při Parkinsonově chorobě a poruchách mozkového kmene. Posiluje kosti a zuby, ledviny i močový měchýř.

Zajímavosti

Řasy, ze kterých stromatolit vznikl, jsou údajně původci kyslíku na zemi. Stromatolit tedy uchovává moudrost z dávné minulosti a podporuje tvorbu kyslíku na Zemi.

Očista a nabíjení

Stromatolit očistěte pod proudem vlažné vody. Nabíjejte na horském křišťálu nebo denním světle.

Prozkoumejte další kameny

Upozornění

Použití drahých kamenů či minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře.

Všechny údaje na webu milujemekameny.cz o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.

Zdroje

KREPERÁT, Josef Pavel. Skrytá moc drahých kamenů
LEMBO, Margaret Ann. Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů
HALLOVÁ, Judy. Kameny od A do Z