Význam, účinky a vlastnosti

Hemimorfit poskytuje silnou ochranu zejména před špatnými myšlenkami a manipulací. Usnadňuje komunikaci s duchovním světem, vyšším já a propojení fyzického těla s jemnohmotnými vibracemi.

Podporuje samostatný vývoj takovým způsobem, který je nejrychlejší. To ale nemusí být vždy příjemné, takže je někdy náročné jeho sílu ukočírovat. Vyžaduje velkou dávku osobní zodpovědnosti a povzbuzuje, abychom přijali zodpovědnost za svůj život i činy. Učí nás, že realitu tvoříme prostřednictvím myšlenek a postojů, nikoliv vnějších vlivů. Pomáhá se zbavit vlivů, které nejsou v souladu s naší duší.

Pomáhá projevit vnitřní sílu a realizovat potenciál. Zároveň posiluje vědomí sounáležitosti s celkem.

Pomáhá stanovit si realistické cíle. kterých můžeme dosáhnout a nelpět tolik na výsledku. Je to optimistický kámen, který pomáhá vidět a přehodnotit nepříjemné a silně zakořeněné stránky naší povahy a vede k otevřenosti a upřímnosti v citové oblasti.

Posiluje fyzické zdraví, ulevuje od bolesti a podporuje snižování hmotnosti. Podporuje buněčnou paměť, krevní oběh i čistou krev, ulevuje od bradavic a vředů. Je dobrý společník při hormonální nerovnováze a syndromu neklidných nohou.

Zajímavosti

Ve starověku se hemimorfit údajně používal jako protijed.

Očista a nabíjení

Kámen čistíme pod proudem vlažné vody. Nabíjíme na denním světle cca 24 hodin.

Prozkoumejte další kameny

Upozornění

Použití drahých kamenů či minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře.

Všechny údaje na webu milujemekameny.cz o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.

Zdroje

KREPERÁT, Josef Pavel. Skrytá moc drahých kamenů
LEMBO, Margaret Ann. Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů
HALLOVÁ, Judy. Kameny od A do Z