Význam, účinky a vlastnosti

Gabro je kámen, který vznikl z roztaveného magmatu. Vychladl do podoby zajímavé, krystalické hmoty nesoucí unikátní vlastnosti. Je výsledkem synergického působení řady hornin, které obsahuje.

Pomáhá navázat hlubší kontakt s vyšším já a odstraňovat energetické poruchy, tedy i díry v našich energetických tělech. Vytahuje na světlo věci, které je potřeba změnit a poměrně silně na ně upozorňuje. Projasňuje mysl, priority a potlačuje zmatek. Pomáhá osvobodit se a ukončit karmické zvyky, myšlenky, které jsou uloženy někde hluboko v nás. Pokud se v životě motáte stále v kruhu, zkuste si vzít na pomoc gabro.

Vyzařuje klid, mír, podporu a přináší uzemnění. Napojuje nás na zemi a staví kolem silný ochranný štít. Je to takový klidný, spolehlivý osobní strážce.

Odstiňuje elektromagnetický smog, působení wifi i negativní energie. Snižuje stres a pomáhá oddělit podstatné od nepodstatného. Umí lokalizovat energetickou disharmonii a napravit ji.

Léčí mravenčení, otoky a infekce, poruchy imunitního systému a pohmožděniny. Mírní důsledky geopatogenů i horeček. Nastoluje rovnováhu mezi kyselostí a zásaditostí organismu.

 

Zajímavosti

Gabro najdete pod většinou světových oceánů i zemského povrchu. Jeho síla je založena na synergickém obsahu hornin, ze kterých je složené. Obsahuje křemík a velký podíl kalcitu. Dále živec, chlorit, serpentin, muskovit, pyroxen, hercynit, aktinolit a magnezit. Můžete v něm najít i olivín, chrom, granát.

Očista a nabíjení

Očistěte kámen pod proudem chladné vody. -nabíjejte na horském křišťálu nebo denním světle.

Prozkoumejte další kameny

Upozornění

Použití drahých kamenů či minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře.

Všechny údaje na webu milujemekameny.cz o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.

Zdroje

KREPERÁT, Josef Pavel. Skrytá moc drahých kamenů
LEMBO, Margaret Ann. Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů
HALLOVÁ, Judy. Kameny od A do Z