Význam, účinky a vlastnosti

Účinně ochraňuje psychiku a podporuje možnost dosáhnout osvícení. Pomáhá energii proudit korunní čakrou a manifestovat se v realitě. Podporuje srozumitelnost při veřejných projevech, posiluje soustředěnost i sebedůvěru. Sebevědomě vyjadřujeme myšlenky a náš projev je jasný.

Pomáhá oprostit se od minulosti, starých zvyků a omezení, vnímat a pochopit nové nápady i poučení. Přetrhává vazby mezi lidmi z minulosti a pomáhá pohnout se vpřed.

O purpuritu se říká, že je to omlazující kámen, který dodává energii fyzickému i mentálnímu tělu. Lépe s ním překonáme únavu i sklíčenost.

Rozptyluje negativní energii, chrání před útoky z okolí a vnáší pozitivní energii.

Můžete ho naprogramovat, abyste dobře prodali – rychle najde kupce na cokoliv.

Pomáhá překonat vyčerpání, zvyšuje vytrvalost, prospívá buněčné paměti, průtoku a pročištění krve. Zklidňuje puls a dobře hojí pohmožděniny a puchýře.

Očista a nabíjení

Očistěte purpurit pod proudem vlažné vody a nabíjejte na nepřímém slunci

Prozkoumejte další kameny

Upozornění

Použití drahých kamenů či minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře.

Všechny údaje na webu milujemekameny.cz o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.

Zdroje

KREPERÁT, Josef Pavel. Skrytá moc drahých kamenů
LEMBO, Margaret Ann. Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů
HALLOVÁ, Judy. Kameny od A do Z