Význam, účinky a vlastnosti

Chromdiopsid v sobě nese zelený paprsek léčení a hojení na všech úrovních. Pomáhá odstraňovat emocionální blokády a otevřít se lásce, rozkvětu a růstu. Rozvíjí analytické a intelektuální schopnosti a sebedůvěru. Je naším průvodcem po opravdové cestě životem. Dodává nám klid a vyrovnanost. Zklidňuje a harmonizuje emoce. Aktivuje, čistí a harmonizuje srdeční čakru.

Chromdiopsid pomáhá při léčbě chronických onemocnění. Uvolňuje blokády v oblasti plic a srdce, tak aktivuje tok léčivé energie do těchto oblastí. Tento minerál je příjemnou podporou při rekonvalescenci. Je vhodný pro relaxaci a posiluje imunitu. Má blahodárné účinky na srdce a oběhový systém. Podporuje detoxikaci organismu napomáhá z těla vypudit těžké kovy a podporuje funkci ledvin. Je vhodným kamenem pro klidný spánek.

 

Historie & Legendy

Chromdiopsid je nádherně sytě lahvově zelený minerální kámen, známý také, jako „Ruský smaragd", pocházející z naleziště v Jakutsku.

Zajímavosti

Ve starověku byl ukládán do hrobů se zesnulými, pro lehčí obnovu v posmrtném životě.

Očista a nabíjení

Čistíme pod proudem vlažné vody nebo přes noc v misce s vodou a křišťálem. Nabíjíme na nepřímém slunci.

Prozkoumejte další kameny

Upozornění

Použití drahých kamenů či minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře.

Všechny údaje na webu milujemekameny.cz o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.

Zdroje

KREPERÁT, Josef Pavel. Skrytá moc drahých kamenů
LEMBO, Margaret Ann. Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů
HALLOVÁ, Judy. Kameny od A do Z