Minerály vhodné pro Býky

Kameny vhodné pro Býky by měly zmírňovat jejich umíněnost a tvrdohlavost. Pro Býky jsou výborné minerály, které doplňují energii. Často jim přijdou vhod kameny podporující empatii a komunikaci.

Býk potřebuje ke spokojenému životu lásku, harmonii a radost. V práci se nikdy nevzdává a všechny projekty dotahuje do zdárného konce.

Chryzokol

Chryzokol podporuje u Býků racionální myšlení a zachovat si chladnou hlavu. Harmonizuje rozum a cit, díky čemuž Býci získávají vnitřní stabilitu a stálost, schopnost vytrvat ve svém úsilí, i když musejí překonávat překážky. Pomáhá Býkům přijímat pocity a potřeby a nepotlačovat je.

Duševní rovnováha Nadhled Soustředění Tolerance Trpělivost Harmonie Láska Meditace Sounáležitost s Matkou Zemí Sounáležitost s přírodou Vnitřní klid Bolesti krku Menstruace Štítná žláza Trávení a zažívání Žaludeční nervozita Žaludek a střeva

Citrín

Citrín v Býcích probouzí kreativitu a projasňuje jejich mysl. Podporuje využití intuice a tvůrčí vyjádření. Zklidňuje negativní pocity Býků a dodává jim jistotu v každodenním konání. Pomáhá Býkům tyto pocity prožít a přetvořit v chyby, které je mohou v budoucnu poučit.

Duševní rovnováha Energie Kreativita Odvaha Optimismus Pesimismus Rozhodování Stabilita Strach Čistota mysli Harmonie Intuice Vnitřní já Alergie Detoxikace Jedy a nečistoty Krevní oběh a prokrvení Ledviny Močové cesty Péče o pleť Slinivka Trávení a zažívání Žaludek a střeva

Růženín

Růženín otevírá Býkům srdce a smysly vůči všem krásným věcem, které je obklopují. Růženín také prohlubuje jejich vnímavost k umění, které probouzí jejich fantazii, tvořivost a inspiraci. Učí Býky větší trpělivosti při komunikaci s lidmi a při řešení problémů. Dodává Býkům trpělivost věnovat pozornost odlišným názorům k rozšíření jejich vlastních obzorů.

Citlivost Empatie Kreativita Mezilidské vztahy Přátelství Rozhodování Trpělivost Čistota mysli Citové blokády Meditace Nesobecká láska Ochrana Vnímavost Jedy a nečistoty Klidný spánek Krevní oběh a prokrvení Péče o pleť Reprodukční orgány Srdce a oběhový systém

Avanturín

Avanturín dodává Býkovi vnitřní klid a spokojenost, harmonizuje citový nesoulad. Býk se s avanturínem cítí bezpečně a uvolněně, dodává mu pevnou půdu pod nohama a vnitřní sílu. Zbavuje Býky vnitřních a vnějších omezení. Dodává jim odvahu postavit se přímo k povinnostem a závazkům.

Deprese Klidný spánek