Význam, účinky a vlastnosti

Diopsid je nazýván kamenem dvojí očisty. Očišťuje naše tělo i duši. Navzájem se totiž ovlivňují a nejsou-li v nich rozpuštěny blokády včas, mohou zůstat šrámy na duši a v těle zárodky nemocí. Fyzické i duševní složky dává do harmonie a vzájemného souladu. Tak nám zajišťuje odolnost a integritu.

Zelený diopsid: podporuje radost v nás i pro druhé. Vzbuzuje lásku k okolí i ke všem lidem. Pěstuje v nás soucit a toleranci. Vyrovnává citový neklid, roztěkanost a výkyvy nálad.

Černý diopsid: pomáhá nám zaostřit pozornost na duchovní podstatu všech událostí. Díky tomu můžeme pochopit skutečný smysl toho, co se nám v životě děje a neopakovat stále ty samé chyby. Ve zdánlivě negativních situacích jsme schopni vidět poučení a smysl. Podporuje náš duchovní růst.

V obecné rovině všechny diopsidy podporují odolnost proti negativnímu působení vnějších vlivů. Tedy nákazám, infekcím a všemu, co by mohlo narušit naši fyzickou kondici. Diopsid přiložen kdekoliv na těle pomáhá rozrušit organické blokády v dané oblasti.

Historie & Legendy

Podle tradice chrání své nositele před uhranutím, černou magií a vlivem negativních duchovních sil ze záhrobí.

Zajímavosti

Černý diopsid s asterickým efektem (optický efekt viditelný na silném světle v podobě hvězdy) zvaný „černá hvězda“ aktivuje činnost ledvin a poradí si i s jejich záněty.
Diopsidová voda zvyšuje ochranu a podporu ledvin. Zejména nalačno.

Očista a nabíjení

Několik minut pod proudem vlažné vody nebo přes noc v misce s vodou. Nabíjíme na přímém slunci jen několik minut.

Prozkoumejte další kameny

Upozornění

Použití drahých kamenů či minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře.

Všechny údaje na webu milujemekameny.cz o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.

Zdroje

KREPERÁT, Josef Pavel. Skrytá moc drahých kamenů
LEMBO, Margaret Ann. Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů
HALLOVÁ, Judy. Kameny od A do Z