Význam, účinky a vlastnosti

Stuarolit je kámen meditace a díky jeho tvaru je především symbolem křesťanské meditace. Obecně chrání před negativními vlivy zejména černou magií a negativními myšlenkami. Nejčastěji stuarolit funguje jako talisman, protože nošen na těle může nejlépe chránit.

Tvar kříže nám připomíná, že naše úsilí by mělo sledovat harmonii a pohybovat se kolem vyváženého středu, který se nachází uvnitř nás.

Harmonizuje psychiku a naše myšlenky ladí do rovnováhy a klidu. Je prospěšný i lidem trpícím schizofrenií. Posiluje během nemocí a podporuje vůli a víru se uzdravit. Při bolestech hlavy ho pokládáme do místa, kde se nachází čakra třetího oka.

Mírní bolesti u vyhřezlých plotének a obecně je vhodný při bolestech zad a problémy s páteří.

Zajímavosti

Kříž je dávný symbol komunikace mezi Nebem a Zemí, kdy se v jeho středu prolíná horizontální a vertikální obraz života. Učí nás pohybovat se v tomto středu, který se nachází uvnitř nás. Z křesťanského hlediska je pravoúhlý kříž symbolem vykoupení skrze oběť Krista. Ondřejův kříž zase symbolizuje pokoru, utrpení a mučednickou smrt.

Očista a nabíjení

Stuarolit nejlépe očistíte, když jej přes noc necháte v misce s vodou nebo pod proudem vlažné vody. Dobře ho očistíte i meditací nebo modlitbou. Přitom držíte kámen v dlani.

Stuarolit můžete nabíjet libovolně dlouho na slunci.

Prozkoumejte další kameny

Upozornění

Použití drahých kamenů či minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře.

Všechny údaje na webu milujemekameny.cz o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.

Zdroje

KREPERÁT, Josef Pavel. Skrytá moc drahých kamenů
LEMBO, Margaret Ann. Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů
HALLOVÁ, Judy. Kameny od A do Z