Význam, účinky a vlastnosti

"Rodonit uvolňuje mysl, takže přestanete brát všechno tak vážně."

Základním posláním rodonitu je sjednocování protikladů. Vyvažuje prvky jin a jang, takže nás nutí kriticky uvažovat, zhodnocovat pro a proti. Učí nás trpělivosti, učí nás akceptovat názory nebo postoje, které nám jsou třeba protivné, ale mohou mít důležitou úlohu v našem budoucím duchovním vývoji. Pomáhá nám řešit konflikty.

Toto sjednocování se zračí i v podobě rodonitu, který je růžový s černými skvrnami či žilkami. Někdy převažuje růžová symbolizující jemnou nesobeckou lásku, jindy černá vyjadřující zemitost a hmotu. Vždy jsou ale ve vzájemné harmonii. V našem každodenním životě jde přeci také o uvádění protikladů do souladu.

Rodonit uzemňuje naši duchovní praxi. Pomáhá hledat cesty, jak zapojit duchovno do každodenního života. Černá barva je způsobena oxidem manganu, který má účinek na funkci štítné žlázy. Obecně pomáhá při nastolování fyzické rovnováhy, ale také při hojení ran. Stačí přiložit na dotyčná místa.

Historie & Legendy

Název pochází z řeckého slova "rhodos", tedy růžový. V minerálu vzájemně prostupují právě růžová a také černá barva. V antickém Řecku ochraňoval pocestné. Často se z něj vyráběly církevní předměty, urny a sakorfágy.

Vzhled

Růžový nebo růžovo-červený, případně až do hnědé barvy s četnými černými inkluzemi. Obvykle je neprůhledný, jen vzácně průsvitný, skelného až perleťového lesku.

Upozornění

Použití drahých kamenů či minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře.

Všechny údaje na webu milujemekameny.cz o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.

Zdroje

KREPERÁT, Josef Pavel. Skrytá moc drahých kamenů
LEMBO, Margaret Ann. Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů
HALLOVÁ, Judy. Kameny od A do Z

Prozkoumejte další kameny