Význam, účinky a vlastnosti

"Rodonit uvolňuje mysl, takže přestanete brát všechno tak vážně."

Základním posláním rodonitu je sjednocování protikladů. Vyvažuje prvky jin a jang, takže nás nutí kriticky uvažovat, zhodnocovat pro a proti. Učí nás trpělivosti, akceptovat názory nebo postoje, které nám jsou třeba protivné, ale mohou mít důležitou úlohu v budoucím duchovním vývoji. Pomáhá řešit konflikty.

Toto sjednocování se zračí i v podobě rodonitu, který je růžový s černými skvrnami či žilkami. Někdy převažuje růžová symbolizující jemnou nesobeckou lásku, jindy černá vyjadřující zemitost a hmotu. Vždy jsou ale ve vzájemné harmonii. V každodenním životě jde přeci také o uvádění protikladů do souladu.

Rodonit uzemňuje naši duchovní praxi. Pomáhá hledat cesty, jak zapojit duchovno do každodenního života. Černá barva je způsobena oxidem manganu, který má pozitivní účinek na funkci štítné žlázy. Obecně pomáhá při nastolování fyzické rovnováhy, ale také při hojení ran. Stačí přiložit na dotyčná místa.

Posiluje srdeční činnost i krevní oběh. Podporuje funkci štítné žlázi i látkovou výměnu. U obou pohlaví působí pozitivně na plodnost. Tiší bolesti všeho druhu.

Historie & Legendy

Název pochází z řeckého slova "rhodos", tedy růžový. V minerálu vzájemně prostupují právě růžová a také černá barva. V antickém Řecku ochraňoval pocestné. Často se z něj vyráběly církevní předměty, urny a sakorfágy.

Vzhled

Růžový nebo růžovo-červený, případně až do hnědé barvy s četnými černými inkluzemi. Obvykle je neprůhledný, jen vzácně průsvitný, skelného až perleťového lesku.

Očista a nabíjení

Po každém použití pod proudem vlažné vody. Nabíjíme na nepřímém slunci. Přechováváme ho na horském křišťálu v šeru, protože je velmi citlivý na světlo.