Význam, účinky a vlastnosti

Akvamarín evokuje čistotu krystalicky čisté vody, vzrušení a uvolnění moře. Je uklidňující, očistný a inspirující. Probouzí důvěru a odpuštění. Pomáhá překonat strach z mluvení a je vynikajícím kamenem pro učitele a moderátory. Uvolňuje mluvčí do stupně vědomí, ve kterém si jsou plně vědomi svých vlastních pravd, moudrosti a pocitů a jsou schopni je jasně vyjádřit a přesvědčit. To také umožňuje člověku mluvit jasně a bez hněvu v obtížných situacích.

Urychluje procesy intelektuálního uvažování a zvyšuje schopnost rychlé reakce. Díky tomu je člověk neporazitelný skrze učení, nejen o fyzickém světě, ale také o sobě. Dodává lidem vytrvalost, disciplínu a lehkou srdečnost.

Vyzařuje jemnou a soucitnou energii, podporuje umírněnost a odpovědnost za jednání jedince. Inspiruje vůdčí jedince, aby byli více tolerantní, a pomáhá těm, kteří jsou zavaleni zodpovědností, aby našli klid dokázali si udělat ve věcech pořádek.

Je to kámen přirozené spravedlnosti a odvahy, využívá kompromisu a vyjednávání a dodává jasné argumenty v konfrontačních situacích. Pročišťuje zablokovanou komunikaci a zlepšuje sebevyjádření. Přiložte akvamarín nad písemné stížnosti, které obdržíte, nebo před tím, než budete nějaké  odesílat. Noste u sebe akvamarín při návštěvě školy svého dítěte z důvodu stížnosti nebo při řešení sousedských sporů o parkováním či hranice pozemku.

Akvamarín ztělesňuje všechny věci spojené s mořem, stejně jako věci, které se vztahují k nebi, které se odráží na povrchu vody. Stává se zrcadlem, které se neustále odráží a umožňuje objevovat skryté významy skutečností. Jako kámen symetrie přispívá k meditaci a zjevení, kameni proroků, šamanů, léčitelů a mystiků. To nám také umožňuje prozkoumat nejtemnější hloubky našich duší, tváří v tvář sobě a ostatním.

Jako cestovní krystal chrání akvamarín ty, kteří cestují po moři, zmírňuje strach z vody, a ochraňuje při cestování na dlouhé vzdálenosti, jako je létání nebo dlouhá jízda automobilem.

Bledě modrý akvamarín je kamenem lásky, povzbuzuje milence k návratu, pomáhá dvěma lidem s různým životním stylem žít společně v harmonii a snižuje účinky citlivých otázek, které způsobují hádky.

Akvamarín uvádí čakry do rovnováhy a pročišťuje krční čakru. Vytváří ochranný štít pro vaší auru. Pomáhá udržovat komunikaci s vyššími rovinami. Také pomáhá udržet soulad mezi fyzickým a duchovním tělem.

Léčebné využití – akvamarín je kámen dechu, dýchacího ústrojí a plic. Může mírnit častý kašel a astma, je vhodný pro zmírnění příznaků senné rýmy a jiných alergií. Zmírňuje nachlazení a bronchitidu. Uvolňuje ztuhlé svaly, především v oblasti krku. Zklidňuje bolesti zubů a dásní. Uvádí do rovnováhy funkci hypofýzy a štítné žlázy.

Historie & Legendy

Jméno akvamarín vychází z jeho barvy, která vypadá jako jiskřivá voda v oceánu, z latinského "aqua marina". Bledě modrý, průhledný krystal je odrůdou berylu. Jeho barva, někdy modravá, je způsobena oxidy železa v chemickém složení kamene.
Ve starověku byl akvamarín považován za kámen věčného mládí a štěstí. Dnes chrání všechny, kteří cestují po vodě, nad ní nebo blízko ní, a otevírá kanály jasné a srdečné komunikace.

Zajímavosti

Námořníci věřili, že je akvamarín poklad mořských panen, nosili jej jako talisman pro štěstí a proti utonutí.

Vzhled

Průzračný až matný kámen, často v podobě malých ohlazených kousků. Modrá, zelená, modro či žlutozelená, průsvitná odrůda berylu.
Akvamarín je často dáván jako symbol lásky nebo věčný prsten, a zvyšuje oddanost a věrnost.

Očista a nabíjení

Pod proudem vody a pak jej položte na horský křišťál. Nesnese přímé sluneční paprsky.

Prozkoumejte další kameny