Význam, účinky a vlastnosti

Rozjasňuje citový život a psychické rozpoložení, přináší radost a smyslové potěšení. Když si položíte čaroit na srdce, rozehřívá citový chlad a probouzí v nás nesobeckou lásku. Čaroit ovládá duši a pomáhá nám překonat strach.

Při meditacích položený na čakře čela je kamenem intuice, pokud si ho položíte na korunní čakru je kamenem touhy po poznání pravého já.

Čaroit pomáhá udělat si jasno v nepřehledných a komplikovaných situacích, ukazuje možné způsoby řešení problémů, které se zdají neřešitelné. Tento minerální kámen nás učí trpělivosti, nadhledu, píli a neodkládat věci na později. Pomáhá nám zbavit se strachu a obav z nejisté budoucnosti. Čaroit nás ukolébá ke klidnému a ozdravujícímu spánku, když si ho po dlouhém a stresujícím dni položíme pod polštář. Dětem pomáhá klidně usnout.

Pročišťuje auru a probouzí v lidech bezvýhradnou lásku.

Čaroit má podobné vlastnosti jako sugilit. Podporuje funkci imunitního systému, látkovou výměnu a srdeční činnost. Ulevuje při problémech s trávením a zažíváním, zlepšuje funkci prostaty. Zklidňuje křeče a tlumí bolesti. Zlepšuje paměť. Čaroit působí blahodárně na oči, játra a slinivku břišní.

Očista a nabíjení

Důkladně čistíme pod tekoucí vodou. Nabíjíme na drúze křišťálu a ranním slunci.

Prozkoumejte další kameny

Upozornění

Použití drahých kamenů či minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře.

Všechny údaje na webu milujemekameny.cz o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.

Zdroje

KREPERÁT, Josef Pavel. Skrytá moc drahých kamenů
LEMBO, Margaret Ann. Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů
HALLOVÁ, Judy. Kameny od A do Z