Význam, účinky a vlastnosti

Sugilit podporuje především meditaci. Pomáhá vnímat, že jsme součástí celku a vede k vyšším hodnotám. Učí pokoře a sebekontrole. Je výborný k utišení roztěkané mysli a posílení soustředěnosti.

Odvádí pozornost od povrchnosti hluboko do naší duše a pravé podstaty až smyslu života.

Kdo potřebuje, chrání ho, kdo je naopak příliš zdrženlivý, otevírá mu srdce. Harmonizuje, tiší a přináší světlo do chmurných dní.

Tiší přehnané obavy z nákazy, klaustrofobii, strach ze tmy, z výšek a tlumí známky epilepsie. Podává pomocnou ruku a podporu těm, kteří propadli závislostem nebo ztratili smysl života a pohybují se na hraně.

Posiluje imunitní systém a podporuje při těžkých onemocněních. Působí skvěle i jako prevence onemocnění. Podporuje obnovu buněk a krevní oběh. Čistí tělo a podporuje činnost orgánů.

Historie & Legendy

Poprvé byl objeven v roce 1944 v Japonsku, pak v Indii, ale vždy jen v malém množství. Pouze v JAR je od roku 1980 naleziště, kde jej najdete ve větším množství.

Zajímavosti

Na to, jak je kámen mladý se těší veliké oblibě zejména mezi lidmi, kteří léčí drahými kameny. Začíná být vzácnější a vzácnější, neboť jediné naleziště se vyčerpává.

Očista a nabíjení

Sugilit čistíme pod proudem vlažné vody ideálně poměrně dlouho. Pokud jej používáte na podporu proti závislostem či při těžkém onemocnění, pečlivě jej omyjte aby negativní energii z přehlcenosti nevracel zpět. Nabíjejte ho na slunci a ideálně ho nechávejte na drúze křišťálu či ametystu.

Prozkoumejte další kameny

Upozornění

Použití drahých kamenů či minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře.

Všechny údaje na webu milujemekameny.cz o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.

Zdroje

KREPERÁT, Josef Pavel. Skrytá moc drahých kamenů
LEMBO, Margaret Ann. Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů
HALLOVÁ, Judy. Kameny od A do Z