Bronzit

– kámen ztišení, ochránce, který vyvolává v nás absolutní klid, chrání proti kletbám, odráží od nás negativní myšlenky, energie a nečistá přání nemocí, které na nás někdo vysílá cíleně, probouzí v nás laskavost, sebepřijetí, odvahu přizpůsobit se situacím, které tvrdohlavě odmítáme příjmout a vyřešit, přináší vnitřní mír, jistotu a chrání před depresivními stavy, stresem, mírní bolestné vzpomínky

Léčebné účinky: startuje uzdravovací procesy, vhodný při neklidu, stresu, chronickém vyčerpání, únavě, křečích, dušnosti, při nedostatku hořčíku, zlepšuje stav suché pleti, pomáhá vstřebávat železo,

Čakra: čelní a solar-plexu

Očista: pod proudem vlažné vody, dobíjet na křišťálu

Bronzit: Z duchovního hlediska je to skvělý kámen, pokud máte problém se ztišením, protože vyvolává naprostý klid. Je účinný proti kletbám a je prodáván jako kouzelný ochránce. Odvrací zpět negativní myšlenky a přání nemoci. Přání nemoci, prokletí nebo zaklínadla směřuje zpět ke zdroji výrazně zesílené. Chrání před potížemi tím, že je odráží tam a zpět. To způsobí, že se ten, kdo je vyslal, cítí velice špatně, zatímco “příjemce” zůstává chráněn, i když si může uvědomovat energetický nepokoj.

V kombinaci s černým turmalínem absorbuje přání nemoci a okamžitě zastavuje vzájemné působení a odvrací pozornost od zdroje.

Bronzit je kamenem, jenž ve svém majiteli probouzí odvahu, laskavost a sebepřijetí. Pomáhá nám přizpůsobit se situacím, které tvrdohlavě odmítáme přijmout a vyřešit problémy s rozhodností. Přináší jistotu a stabilitu. Je to kámen služby – ukazuje hodnotu pomoci. Přináší vnitřní mír, chrání před depresivními stavy a mírní bolestné vzpomínky. Odstraňuje stres. Používá se na čelní čakru a čakru solar plexu.

Historie & Legendy

Zajímavosti

Vzhled