Význam, účinky a vlastnosti

Galenit patří mezi kameny ochrany, harmonie a rovnováhy. Obojí přináší na všech úrovních. Uvádí do souladu všechny části naší osobnosti (fyzickou, duševní i duchovní). Spojuje nás se záměrem duše a zároveň drží pevně ukotvené v realitě. Můžeme tak dobře propojit materiální svět s tím duchovním. Povzbuzuje nás při zkoumání nových možností a při neúspěchu dodává chuť zkusit štěstí znovu.

Otevírá mysl novým možnostem a pomáhá vidět osobní sílu i hodnotu. Brání nepříjemným zkušenostem z minulosti, aby ovlivňovaly naši přítomnost i budoucnost.

Díky své zemité a silné energii pomáhá terapeutům v jejich praxi a má pozitivní vliv na fyzické tělo. Dobře si s ním rozumějí homeopaté a bylinkáři. Příznivě ovlivňuje krevní oběh i růst vlasů.

Pracuje se záněty i vyrážkami.

Zajímavosti

Základní složkou galenitu je olovo, proto se nedoporučuje užívat galenitovou vodu vnitřně.

Očista a nabíjení

Galenit očistíme vykuřovadlem nebo prostým záměrem. Aby nám sloužil v plné síle necháme po očistě chvíli odpočinout.

Prozkoumejte další kameny

Upozornění

Použití drahých kamenů či minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře.

Všechny údaje na webu milujemekameny.cz o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.

Zdroje

KREPERÁT, Josef Pavel. Skrytá moc drahých kamenů
LEMBO, Margaret Ann. Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů
HALLOVÁ, Judy. Kameny od A do Z