Význam, účinky a vlastnosti

Sodalit prohlubuje intuici a jasné vidění. Při meditacích nám pomáhá rozlišit podstatné a nepodstatné věci. Pomáhá žít v pravdě, zbavit se předsudků a dogmat.

Mezi kameny náležejícími do centra čela má nejhutnější energii. Proto nás jeho působení spojuje se zemí a s matérií. Ukotvuje a uklidňuje emoce. Dává našim představám konkrétní podobu a pomáhá s materializací. Je skvělý pomocník při afirmacích a práci s našim záměrem.

Posiluje koncentraci, představivost i logické myšlení. Provází nás cestou životem, tak abychom pro svou fantazii neztratili ze zřetele realitu. Podporuje klid a stabilitu. pomáhá nám zůstat za všech okolností sami sebou. Dodává sebedůvěru a podporuje důslednost. Umělcům pomáhá nalézat inspiraci.

Sodalit reguluje látkovou výměnu, podporuje funkci štítné žlázy, snižuje vysoký krevní tlak. Ulevuje při horečkách. Ve spojení s křišťálem zvyšuje obranyschopnost našeho organismu.

Zajímavosti

Sodalit je jeden z kamenů, ze kterého se skládá lapis lazuli. Oproti lapisu obsahuje kalcit. Lapis naproti tomu obsahuje pyrit.

Očista a nabíjení

Pečlivě čistíme pod proudem vody. Ideálně necháme sodalit přes noc v půdě a za úplňku. Nabíjíme na křišťálu hodinu na přímém slunci.

Prozkoumejte další kameny