Význam, účinky a vlastnosti

Mám kolem sebe duchovní rádce připravené pomáhat mi.

Jemná růžová vibrace nás vede k srdci, k jasnému vnitřnímu vidění. Doporučujeme jej nosit stále u sebe ideálně v oblasti srdce. Tak jeho milující energie může působit nepřetržitě na nás i naše okolí.

Morganit je kamenem soucitu a hluboké lásky. Podporuje harmonii a soulad s odvěkým řádem přídrody. Tento soulad v nás vzbuzuje klid, pokoru i lásku ke všemu živému. Jemné vibrace morganitu pak vše propojí v láskyplný tvořivý celek.

Morganit přivolává duchovní rádce, podporuje přesun od negativního k pozitivnímu. Měkká a pečující energie uklidňuje, ukazuje nám, proč v našich životech nemá mít místo bezohlednost, hrubost, nabubřelost.

Jeho uklidňující vliv účinkuje jako prevence nemocí způsobených stresem. Nošen na srdci pozitivně působí na správnou funkci plic, štítné žlázy a nervového systému. Podporuje látkovou výměnu a tiší olesti svalů. Obecně je díky svým jemným vibracím dobrým analgetikem.

Historie & Legendy

Růžová odrůda berylu je pod tímto názvem známa až od roku 1911. Nese jméno po bankéři J. P. Morganovi, který jej zpopularizoval a díky němuž je používán jako šperkový kámen.
Tento kámen býval oráklem používaným při jasnovideckých praktikách.

Zajímavosti

Morganitovou vodu doporučujeme pít ráno na lačno, abyste podpořili látkovou výměnu. Během dne tak působí protizánětlivě.
Růžová odrůda berylu, křemičitanu hliníku a beryllia. Patří do stejné rodiny minerálů jako akvamarín, smaragd nebo heliodor.

Vzhled

Nejčastěji světle růžový, ale z některých nalezišť také růžovofialový až žlutooranžový.

Očista a nabíjení

U morganitu je potřeba provádět očistu zvlášť pečlivě. Pod proudem vlažné vody. Ideálně po každém použití. Nabíjíme jej na nepřímém slunečním světle. Na přímém světle by postupně ztrácel svou barvu.

Prozkoumejte další kameny

Upozornění

Použití drahých kamenů či minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře.

Všechny údaje na webu milujemekameny.cz o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.

Zdroje

KREPERÁT, Josef Pavel. Skrytá moc drahých kamenů
LEMBO, Margaret Ann. Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů
HALLOVÁ, Judy. Kameny od A do Z