Význam, účinky a vlastnosti

Mám kolem sebe duchovní rádce připravené pomáhat mi.

Růžová odrůda berylu, křemičitanu hliníku a beryllia. Patří tedy do stejné rodiny minerálů jako akvamarín, smaragd nebo heliodor. Jemná růžová vibrace nás vede k srdci, k jasnému vnitřnímu vidění. Tento kámen býval oráklem používaným při jasnovideckých praktikách.

Morganit přivolává duchovní rádce, podporuje přesun od negativního k pozitivnímu. Měkká a pečující energie uklidňuje, ukazuje nám, proč v našich životech nemá mít místo bezohlednost, hrubost, nabubřelost.

Jeho uklidňující vliv účinkuje jako prevence nemocí způsobených stresem. Nošen na srdci pozitivně působí na správnou funkci plic, štítné žlázy a nervového systému.

Historie & Legendy

Růžová odrůda berylu je pod tímto názvem známa až od roku 1911. Nese jméno po bankéři J. P. Morganovi, který jej zpopularizoval a díky němuž je používán jako šperkový kámen.

Vzhled

Nejčastěji světle růžový, ale z některých nalezišť také růžovofialový až žlutooranžový.

Upozornění

Použití drahých kamenů či minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře.

Všechny údaje na webu milujemekameny.cz o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.

Zdroje

KREPERÁT, Josef Pavel. Skrytá moc drahých kamenů
LEMBO, Margaret Ann. Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů
HALLOVÁ, Judy. Kameny od A do Z

Prozkoumejte další kameny