Význam, účinky a vlastnosti

Onyx je kamenem dodávajícím sílu. Ocení ho každý, kdo je ve vypjaté situaci nebo ve stresu. Posílí vaši energii a dokáže ji sladit s působením vyšších sil. Usnadní kontakt s vašimi průvodci a pomůže podívat se na situaci z nadhledu. Lépe ji porozumíte a místo oběti se stanete tvůrcem vašeho osudu. Ráznost, vytrvalost a životní síla, kterou podporuje, umožní zvládnout jakoukoliv překážku. Zároveň funguje jako „osobní rádce“, který pomůže pohnout se z místa tím správným směrem a čerpat poučení z minulosti.

Pomáhá při zpracovávání traumat a starých smutků. Držen v ruce vám prozradí, co je třeba napravit a uzdravit. Harmonizuje a pomáhá vstřebávat vesmírné energie do těla.

Uklidňuje mysl i emoce a pomáhá dělat rozvážná rozhodnutí. Veškeré vnitřní rozpory uklidňuje a přispívá k jejich integraci až na úrovni duše.

Zuby, kosti, kostní dřeň a krev budou s onyxem vždy v dobré kondici.

Zajímavosti

Položen na nočním stolku podle tradice chrání od nočních můr a negativních energií. Vzhledem k jeho silné energii je potřeba jej čistit pravidelně a často. Dokáže najednou vyprodukovat velké množství energie, ale také se může rychle unavit.

Očista a nabíjení

Onyx čistíme pod proudem vlažné vody nebo spolu s křišťálem v misce vody přes noc. Onyx má rád přímé slunce, nabíjíme ho často a dlouho.