Význam, účinky a vlastnosti

Ačkoliv je muskovit nejběžnější formou slídy, je to mystický kámen se silným spojením s andělskou říší a schopností spojit se s vyšším já. Podporuje propojení s vyššími duchovními dimenzemi. Usnadňuje astrální cestování a chrání nás. Duchovní vize jsou snazší s použitím muskovitu.

Nachází trhliny v mezilidských vztazích a za pomoci nepodmíněné lásky je pomáhá zacelovat. Schopnost podpořit reflexi i sebereflexi z něj dělá nezastupitelného mediátora a „vztahového kouče“. Pomáhá nám pochopit princip zrcadlení. To, co se nám nelíbí na druhých je vlastně odrazem našich vlastností, které je třeba transformovat. Následně nám pomáhá s jejich integrací i transformací.

Odhaluje napětí ve fyzickém těle a uvádí ho do souladu s vyššími duchovními těly.

Pokud zaměňujete levou a pravou stranu, muskovit vám pomůže odstranit tuto disharmonii. Do našeho fyzického těla i do mysli vnáší pružnost. Podporuje optimistický pohled do budoucnosti a naši schopnost i vytrvalost dosahovat vytoužených cílů.

Muskovit obecně pomáhá vylepšit náš fyzický vzhled. Dodává lesk vlasům a jiskru očím. Příznivě působí na naši hmotnost. Pomáhá udržovat váhu přesně takovou, která je pro nás ideální.

Ocení jej každý, kdo si potřebuje hlídat hladinu cukru v krvi Udržuje rovnováhu slinivky, jater a snižuje dehydrataci. Ulevuje při nespavosti a alergiích.

Zajímavosti

Můžeme jej použít k ohraničení oblastí zemětřesení. Dokáže ulevit napětí v zemském nitru.

Očista a nabíjení

Pod proudem tekoucí vody. Dobíjíme nejlépe při úplňku v měsíčním světle.

Prozkoumejte další kameny

Upozornění

Použití drahých kamenů či minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře.

Všechny údaje na webu milujemekameny.cz o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.

Zdroje

KREPERÁT, Josef Pavel. Skrytá moc drahých kamenů
LEMBO, Margaret Ann. Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů
HALLOVÁ, Judy. Kameny od A do Z