Význam, účinky a vlastnosti

Mramor má zemitou energii a je vynikající oporou ve chvílích citových výzev, traumat a v období změn. Během transformace nás provádí změnami a pomáhá pochopit, co je třeba nechat odejít a změnit, abychom se posunuli dál. Vede k podstatě změny a způsobu, jak ji docílit. Podporuje vše, co je třeba k přežití. Zejména přirozené instinkty a odolnost.

Vede k vnitřnímu já a k pochopení, že život je jedna velká změna a jedinou jistotu jsme my sami. Pomáhá pochopit, jak my jako bytost můžeme snést jemnější vibrace skrze naše tělo na zem. Zesiluje projevy duše.

Ve chvílích stagnace a pocitu „slepé uličky“ meditujte s mramorem a on vám napoví, jaké změny právě teď potřebujete. Do chaotického života vnáší řád a stabilitu založenou na vědomí smyslu vlastního života.

Působí proti stresu a poruchám, které stres způsobuje.

Picassův kámen – tento druh mramoru pomáhá jasné komunikaci. Pročišťuje naše myšlenky, a tím podporuje jasné a upřímné vyjadřování. Posiluje intuici a propojuje nás s vyšší myslí až s věčnou moudrostí. Meditace s tímto kamenem a jeho abstraktními symboly vnáší řád do chaotických myšlenek a pomáhá překonávat překážky.

Zajímavosti

Je to vlastně kalcit, který prošel velmi tvrdými podmínkami, a tím došlo k jeho proměně.

Očista a nabíjení

Krátce opláchneme pod proudem vlažné vody. Nabíjíme na drúze křišťálu asi 2 hodiny na denním světle.

Prozkoumejte další kameny

Upozornění

Použití drahých kamenů či minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře.

Všechny údaje na webu milujemekameny.cz o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.

Zdroje

KREPERÁT, Josef Pavel. Skrytá moc drahých kamenů
LEMBO, Margaret Ann. Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů
HALLOVÁ, Judy. Kameny od A do Z