Význam, účinky a vlastnosti

"Osidián překračuje hranice, ukazuje čistou pravdu a vede ke světlu."

Kámen bez hranic a omezení. Jeho síle nestojí nic v cestě, a proto účinkuje velmi rychle a silně. Je mimořádně důležité zachovat čistotu myšlenek a záměru při práci s ním. Nemilosrdně odhaluje stinné stránky, slabiny a trhliny v našem charakteru. Říká se, že před ním není možné nic zatajit. Zároveň nabízí způsob, jak se zbavit všeho, co nás oslabuje. Tím nás podněcuje k růstu a poskytuje podporu. Umožňuje léčení duše do hloubky, ale doporučuje se pro tyto účely používat se zkušeným vedením. Z minulých životů může přinést i bolestné poznání, a to je třeba zpracovat.

Silně ochraňuje a vytváří štít proti všemu negativnímu. Dokáže posilovat svého nositele a pohltit vše ohrožující.

Lze jej použít i při odrušení geopatogenních zón. Pro svou schopnost jít k pravdivé podstatě a pohltit vše negativní je důležitý pro terapeuty a léčitele. Spíš však odhaluje problémy a jejich příčiny, než aby je čistil a odstraňoval.

Poskytuje vhled do příčin nerovnováhy a chrání nás světlem i velkou silou. Pomáhá strávit vše, co je těžko přijatelné a to i fyzicky. Zbavuje organismus všeho toxického. Odstraňuje napětí a tiší bolesti. Pozitivně ovlivňuje krevní oběh.

Historie & Legendy

V paleolitu byl obsidián používán na výrobu pracovních nástrojů, nožů a zbraní. Snadno se opracovával, byl tvrdý a tvořil ostrý lom.
Má moc prohloubit vnitřní i fyzické schopnosti. Proto ho Indiáni využívali jako kultovní předmět.

Zajímavosti

Obsidián je vlastně sopečné sklo přímo z nitra země. Roztavená láva ztuhla tak rychle, že neměla čas krystalizovat.
Nejcennější je duhový (najdete v něm celé spektrum barev) a tzv. slzy Apačů. Jsou to valounky pocházející z Arizony. Oproti ostatním černým druhům jsou průhledné.

Očista a nabíjení

Proudem vlažné vody nebo přes noc v misce s vodou spolu s křišťálem. Nabíjíme na přímém slunci ráno a večer.

Prozkoumejte další kameny

Upozornění

Použití drahých kamenů či minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře.

Všechny údaje na webu milujemekameny.cz o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.

Zdroje

KREPERÁT, Josef Pavel. Skrytá moc drahých kamenů
LEMBO, Margaret Ann. Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů
HALLOVÁ, Judy. Kameny od A do Z