Význam, účinky a vlastnosti

Duhový obsidián je jedním z nejjemněji působících obsidiánů, ale současně má silné ochranné účinky. Přinese vám poznání týkající se vaší duchovní podstaty. Dokáže přetnout vazby spojující vás se starou láskou a jemně odstraní háčky, které ostatní zanechali ve vašem srdci, aby z vás vysávali srdeční energii. Pokud se nosí jako přívěsek, dokáže duhový obsidián vstřebávat negativní energii z aury a odvádět z těla stres.

Před obsidiánem nelze nic zatajit Tím, že umí nabídnout způsob, jak se zbavit všech destruktivních a oslabujících vlastností, nás obsidián podněcuje k dalšímu růstu a během celého procesu nám poskytuje stabilní podporu. Je s ním však třeba zacházet s velikou opatrností;  /neboť obsidián dokáže vynášet na povrch negativní emoce a nepříjemné pravdy/.  Umožňuje důkladné a do hloubky jdoucí léčení duše. Obsidián pomáhá při cestách do minulých životů, kde dokáže vyléčit „hnisající” emoce a traumata, jejichž vliv přetrvává až do současnosti.

Obsidián je silně ochranný kámen vytvářející štít proti všemu negativnímu. Zajišťuje uzemňující lano vedoucí ze základní čakry až do středu Země. Pohlcuje negativní energii z okolního prostředí a ve chvílích, kdy je to třeba, dokáže posilovat svého nositele. Přináší pomoc vysoce citlivým lidem. Dokáže zablokovat duševní útoky a odstraňuje negativní duchovní vlivy.

 

Duhový obsidián je kámen duhy. Podle pověsti vznikl tam, kde začíná a končí duha, a má moc splnit tajná přání. Je kamenem štěstí, dává se dětem jako ochranný a štěstí přinášející talisman. Působí velmi jemně, zahání nízké energie strachu, odráží negativitu.

Duhový obsidián rozptyluje iluze a zabraňuje snění ve dne. Je vhodný pro věštění. Při správném úhlu má na světle zelený odlesk, je skvělý na očistu a léčbu krční a srdeční čakry, čistí auru. Uvádí vztahy do rovnováhy, je kamenem intuice, otevírá třetí oko.

Obsidiány jsou kameny podporující krevní oběh, prohřívají končetiny.

Prozkoumejte další kameny