Význam, účinky a vlastnosti

Serpentin je příjemný kámen do ruky a díky tomu s ním lehce navážete spojení. Má silné uzemňující schopnosti. V kombinaci se schopností posilovat duchovní energie je to kámen, který často a rádi využívají šamani a ti, kdo pracují s energiemi. Proto je vhodným průvodcem při meditaci a zdatným ochráncem během transu. Posiluje šamanské cesty se silovými zvířaty.

Harmonizuje karmickou zátěž. Pomáhá odhalit karmické výzvy a pochopit, proč se vám v životě dějí některé věci a stále se opakují. Pomáhá sladit váš život s duchovním plánem.

Spojuje nás s přírodou a matkou zemí. Pomáhá nám čerpat energii z přírody a vnímat harmonii jejího koloběhu. Tu pak přenést i do vlastního života.

Podporuje detoxikaci a má pozitivní vliv na slezinu.

Očista a nabíjení

Serpentin je vhodné čistit pravidelně pod proudem vlažné vody. Nabíjejte jej na nepřímém slunci nebo při měsíčním svitu.

Prozkoumejte další kameny

Upozornění

Použití drahých kamenů či minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře.

Všechny údaje na webu milujemekameny.cz o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.

Zdroje

KREPERÁT, Josef Pavel. Skrytá moc drahých kamenů
LEMBO, Margaret Ann. Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů
HALLOVÁ, Judy. Kameny od A do Z