Význam, účinky a vlastnosti

Celestín pomáhá při nervozitě, úzkostech a pocitech bezcennosti. Dodává nám duševní svěžest a harmonii. Posiluje naší pořádkumilovnost, spolehlivost, optimismus a energii. Zlepšuje komunikaci, bystří mysl a uklidňuje ve stresových situacích. Navozuje harmonii a pomáhá při řešení složitých otázek. Uvolňuje duševní, ale i svalové napětí. Přináší štěstí a lásku.

Celestín má silné vibrace, proto je vhodný pro duchovní práci a růst. Otevírá krční čakru, léčí auru a pomáhá napravit pokažené vztahy. Svého majitele vede na cestě moudrosti a otevřenosti novým zkušenostem a zážitkům.

Celestín je silný léčivý kámen. Po zdravotní stránce ulevuje při menstruačních bolestech a srovnává nepravidelnosti v cyklu. Celestín posiluje kosti, klouby a pružnost cév. Odstraňuje z těla jedy a nečistoty. Pomáhá při léčbě sluchu, zraku a obtíží v krční oblasti.

Očista a nabíjení

Proudem čisté vody. Nabíjíme jen krátce na denním světle. Na přímém slunci bledne.

Prozkoumejte další kameny

Upozornění

Použití drahých kamenů či minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře.

Všechny údaje na webu milujemekameny.cz o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.

Zdroje

KREPERÁT, Josef Pavel. Skrytá moc drahých kamenů
LEMBO, Margaret Ann. Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů
HALLOVÁ, Judy. Kameny od A do Z