Význam, účinky a vlastnosti

Tyto kameny se nejčastěji prodávají v páru (mužský – hrubší – a ženský – hladký – element). Bývají nazývány “žijící”, “hromové” nebo “šamanské” kameny. Slovo moqui v jazyce Hopiů znamená “milí zesnulí”. Jedná se  o zesnulé, kteří odpočívají v pokoji. Tradice Hopi praví, že si duchové mrtvých v noci hráli s kuličkami a ráno je nechali na viditelném místě, aby ujišťovali živé, že jsou v posmrtném životě šťastní.

V moderní době bývají moqui marbles používané v léčitelství a esoterice kvůli silným ochranným a uzemňujícím vlastnostem. Vytvářejí velmi klidnou a harmonickou atmosféru v prostoru, který rychle vyčistí a ukotví v něm klid a uzemní jej. Jsou ideální pro držení čistého prostoru pro rituály nebo ochranné kruhy. Můžete je použít i pro klidný spánek, pokud máte pocit, že vás něco během spánku vyrušuje.

Nejsilnější šamanské rituály byly prováděny právě s těmito kameny. posilovaly spojení ze Zemí a ukotvovaly prostor. V moderní době jsou používány jako amulety a ochranné kameny.

 

 

Zajímavosti

Tzv. bouřkové kuličky jsou obdobou moquie marbles a najdeme je i u nás v senonské křídové pánvi (Českolipsko).
Křemitá hmota, ze které jsou kuličky, je prostoupena hematitem. Vytváří pevný "obal" konkrece. Střed kuličky bývá vyplněn křemičitým tmelem, často s příměsí železa.
Údajně byly v roce 2004 sondami Opportunity a Spirit nalezeny podobné útvary na Marsu.

Očista a nabíjení

Čistíme kouřem, nejlépe Bílou šalvějí. Nabíjíme na slunečním světle.

Prozkoumejte další kameny

Upozornění

Použití drahých kamenů či minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře.

Všechny údaje na webu milujemekameny.cz o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.

Zdroje

KREPERÁT, Josef Pavel. Skrytá moc drahých kamenů
LEMBO, Margaret Ann. Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů
HALLOVÁ, Judy. Kameny od A do Z