Význam, účinky a vlastnosti

Minerál, který vytváří v křemeni jemné vlásčité prorostlice různých barev, často růžových, hnědých až zlatých odstínů. V duchovní praxi má velmi důležité místo. Čistí auru a osvětluje naši duši, abychom s ní lépe navázali komunikaci. Jedná se o velmi ochranný kámen, který pomáhá léčitelům i duchovním rádcům. Dokáže odhánět negativitu, ochraňuje před citovými útoky. Podporuje dobré naladění mysli a propojuje s vyššími kosmickými energiemi, takže může zlepšit intuitivní schopnosti, spojení s duchovními průvodci a vyšším já.

Podporuje dosažení kořenů problému a transformaci. Je dobrým průvodcem při změnách.

Na fyzické úrovni dodává energii, červené a zlaté inkluze povzbuzují fyzickou výdrž, celkově ale sagenit dodává životní sílu, vzpruhu a podporu. Využijte ho k doplnění energie.

Jeho vitální síla může pomoci při různých chronických onemocněních, stimuluje růst buněk a tkání. Pohybem sagenitu kolem aury zabráníte přístupu negativních vlivů.

Zajímavosti

Kvůli rutilovým vrostlicím je sagenit označován jako venušiny vlasy.

Očista a nabíjení

Pod proudem vlažné vody nebo v misce s vodou přes noc. Sagenit miluje slunce, takže jej nabíjejte na přímém slunci.

Prozkoumejte další kameny

Upozornění

Použití drahých kamenů či minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře.

Všechny údaje na webu milujemekameny.cz o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.

Zdroje

KREPERÁT, Josef Pavel. Skrytá moc drahých kamenů
LEMBO, Margaret Ann. Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů
HALLOVÁ, Judy. Kameny od A do Z