Význam, účinky a vlastnosti

Přítomnost mědi dodává dioptasu ráznou a silnou energii. Díky ní silně aktivuje a očišťuje jak duchovně, tak tělesně. Dioptas je vhodný k meditaci, harmonizuje naši energii a posiluje inspiraci. Učí nás, jak žít plnohodnotný život s radostí a pozitivním pohledem na sebe sama. Vede k osvobození od veškerých rolí, očekávání a snahy žít podle druhých.

Položíme-li dioptas na čakru čela, posílí schopnost vcítit se do pocitů našich blízkých. Lépe se tak navzájem chápeme.

Dioptas položený na problematické místo prospívá při zánětech nebo revmatických bolestech. Pozitivně působí na srdeční činnost a jaterní problémy. Přispívá k regeneraci buněk. V případě vážné nemoci posiluje naši vůli k životu a schopnost překonávat překážky.

Zajímavosti

Jako jeden z mála měďnatých minerálů je průhledný a v drahokamové kvalitě je pouhým okem téměř k nerozeznání od smaragdu.

Očista a nabíjení

Proudem vlažné vody. Nabíjíme krátce na slunci.

Prozkoumejte další kameny

Upozornění

Použití drahých kamenů či minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře.

Všechny údaje na webu milujemekameny.cz o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.

Zdroje

KREPERÁT, Josef Pavel. Skrytá moc drahých kamenů
LEMBO, Margaret Ann. Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů
HALLOVÁ, Judy. Kameny od A do Z