Význam, účinky a vlastnosti

Heliotrop svou sluneční energií ochraňuje a posiluje před nepříznivými vlivy. Propojuje nás s božskou jednotou a přírodními zákony. Působí očistně na naši duši, podporuje pokoru a spoluúčast s okolním světem. Prosvětluje intelekt a je výbornou ochranou proti zlým snům. Pomáhá se sebekontrolou a nadhledem. Ochrání nás, pokud musíme přechodně žít v nepříznivých podmínkách a poskytne podporu.

S heliotropem snadno překonáme únavu i dlouhodobý stres. Tiší nervozitu, agresivitu i podrážděnost.

Pozitivně ovlivňuje krev, a tím i naši životní sílu. Zbavuje krev škodlivých látek, nánosů i nečistot. Má posilující a stimulační vliv na celý organismus. Pomáhá při chudokrevnosti, krvácení a hemoroidech. Posiluje funkci žaludku, střev, žlučníku, jater i sleziny. Je vhodný při nachlazení nebo počátečních příznacích nemoci. Posiluje imunitní systém a naši odolnost. Snižuje zánět a velmi dobře působí při horečnatých onemocněních. Položen na našich očích nebo uších pomáhá při problémech v této oblasti.

Historie & Legendy

Ve starověkém Egyptě byl heliotrop symbolem propojení mezi pozemským a božským. V indii mu byl přisuzován zejména ochranný charakter. Lidé ho nosili jako talisman před nemocemi a úklady nepřátel. Ve středověku byl doporučován proti parazitům a otravám v těle.

Zajímavosti

Mezi křemennými druhy je heliotrop poněkud nestandardní. Vzhledem připomíná jaspis, ale složením a vnitřní stavbou více neprůhledně zeleně zbarvený chalcedon.
Voda z heliotropu ulevuje při revmatických bolestech, dně, zánětu žil, křečích, zánětu nervů, svalovém napětí a celkovému přetažení organismu.

Očista a nabíjení

Proudem vlažné vody. Přímé slunce heliotropu velmi prospívá. Nabíjíme na přímém slunci libovolně dlouho.

Prozkoumejte další kameny

Upozornění

Použití drahých kamenů či minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře.

Všechny údaje na webu milujemekameny.cz o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.

Zdroje

KREPERÁT, Josef Pavel. Skrytá moc drahých kamenů
LEMBO, Margaret Ann. Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů
HALLOVÁ, Judy. Kameny od A do Z