Význam, účinky a vlastnosti

Bismut v místnosti vytváří příjemnou a harmonickou atmosféru, která je ideální pro uvolnění, relaxaci a meditaci. Podle učení Feng Shui představuje energii vody, klidu a očisty, což z něj činí cenný kámen pro vyvážení a očistu prostředí.

Bismut nám pomáhá zpřístupnit vyšší duchovní sféry. Často se používá ke komunikaci s anděli, duchovními průvodci a vyšším Já. Pomáhá v řešení citových problémů a během meditace.

Pomáhá dívat se na věci z jiné perspektivy a nacházet netradiční řešení. Otevírá dosud nepoznané možnosti. Také pomáhá utřídit si myšlenky i priority a řešit velké úkoly s lehkostí a nadhledem. Při přehlcenosti nebo náročném povolání díky svému působení sníží tlak na jeho nositele. Pohled na jeho zajímavou strukturu a odlesky pomáhá utřídit si myšlenky.

Zajímavosti

Bismut je vzácný těžký kov, který má unikátní vlastnosti a vizuální efekty. Co činí bismut tak fascinujícím, je jeho schopnost vytvářet duhové odstíny na povrchu v důsledku oxidace. Tato iridescence dodává bismutu jeho jedinečnou krásu.
Bismut je také známý tím, že po roztavení a ochlazení tvoří krystaly, což ho činí atraktivním pro sběratele minerálů. V přírodě se bismut často nachází jako příměs v jiných rudách, jako jsou stříbro, zlato a cín. Krystaly, které jsou prodávány mezi sběrateli, prošly procesem rekrystalizace, což znamená, že byly očištěny od nečistot a jsou tak téměř 100% čistým bismutem.

Očista a nabíjení

Bismut můžeme očistit pomocí kouře, ideálně ze šalvěje, nebo odložením na křišťál. Nabíjíme na slunci.

Prozkoumejte další kameny

Upozornění

Použití drahých kamenů či minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře.

Všechny údaje na webu milujemekameny.cz o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.

Zdroje

KREPERÁT, Josef Pavel. Skrytá moc drahých kamenů
LEMBO, Margaret Ann. Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů
HALLOVÁ, Judy. Kameny od A do Z