Význam, účinky a vlastnosti

Prehnit je minerál bezpodmínečné lásky, svému nositeli, majiteli pomáhá nastolit vnitřní klid, mír a chrání ho při tomto procesu. Rovnováhu člověku pomáhá udržet uvnitř i kolem něj. Harmonizuje kvalitu zdraví těla, domova a vztahů. Napomáhá procesu sjednocení, souladu s přírodou a přírodními energiemi, i těmi jemně-hmotnými. Ladí nás na vlnu přírody a její řirozené rytmy. Propojuje pozemské s duchovním a pomáhá nám najít vzájemné porozumění.

Zahání špatné sny, strachy a naprogramované obavy. Prehnit je ideálním kamenem pro léčitele a feng-shui. Z našeho domova pomáhá odstranit přebytečné věci stejně tak, jako přebytečné myšlenky z naší hlavy.

Po fyzické stránce pomáhá stimulovat imunitní systém, harmonizovat funkci jater, zažívacího systému a nervové soustavy. Příznivě ovlivňuje také pokožku, kterou vyhlazuje a změkčuje.

Svému nositeli pomáhá k bdělejšímu vnímání.

Očista a nabíjení

Prehnit nejlépe očistíme pod tekoucí vodou. Nabíjí se na denním světle nebo v přítomnosti rostlin v přírodě.

Prozkoumejte další kameny

Upozornění

Použití drahých kamenů či minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře.

Všechny údaje na webu milujemekameny.cz o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.

Zdroje

KREPERÁT, Josef Pavel. Skrytá moc drahých kamenů
LEMBO, Margaret Ann. Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů
HALLOVÁ, Judy. Kameny od A do Z