Význam, účinky a vlastnosti

Vše, co jste chtěli vědět o sexu, ale báli jste se zeptat – to je Šivův lingam, tajemný kámen plný pradávných významů a sil zasvěcený bohu Šivovi a jeho ženě Kálí. Po tisíce let je považován za symbol sexuality a plodivé energie. Druhou část jména dostal tento kámen podle lingamu, starobylého předmětu falického tvaru, jímž je uctíván Šiva. A aby té posvátnosti nebylo málo, tak se tyhle vodou ohlazené valouny dají najít jen v řece Narmada ve střední Indii. Mineralogicky patří do skupiny křemenů meteorického původu. Čili řeka Narmada vyplavuje nějaký dávný meteorit.

Šivův lingam usnadňuje spojení protikladů, obnovuje důvěru v mužskou plodivou energii, ale také otevírá cestu k ženskosti. Zároveň ale zpřítomňuje hluboké tajemství spojení dvou božstev – Šivy a Kálí, takže s ním můžete  dojít mnohem dál, než jen k pomoci se sexuálními problémy. Zde vám ale bude velmi užitečný, ať už je to odbourání různých bloků, ponížení, impotencí nebo neschopností dosáhnout uspokojení.

Historie & Legendy

Přírodní Šivovy lingamy jsou velmi vzácné, nacházejí se jen v řece Narmada jako podlouhlé valouny, které můžou být dále leštěny a tvarovány. Zde se uctívají od indického starověku.

Zajímavosti

Pokud jste viděli film India Jones a chrám zkázy, tak zázračné kameny, jež Harrison Ford v chrámu zasvěceném Kálí získá, jsou právě Šivovy lingamy.

Vzhled

Hladké, matné valouny falického tvaru.

Očista a nabíjení

Očišťujeme pod proudem čisté vody. Pro regeneraci necháme kámen pár hodin odpočinout.

Prozkoumejte další kameny

Upozornění

Použití drahých kamenů či minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře.

Všechny údaje na webu milujemekameny.cz o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.

Zdroje

KREPERÁT, Josef Pavel. Skrytá moc drahých kamenů
LEMBO, Margaret Ann. Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů
HALLOVÁ, Judy. Kameny od A do Z