Význam, účinky a vlastnosti

Chalkopyrit má schopnost koncentrovat energii a posilovat svého majitele zejména v duchovní oblasti. Je skvělý pro posílení meditace a stavu “bez myšlenek”. Vede do hlubin duše až tam, kde se nachází trvalý klid, ze které ho vzniká vše důležité pro náš život. Umí najít to, co je pro nás důležité a měli bychom se tomu věnovat.

Výborně koncentruje hmotnou energii a posiluje hojnost. Pokud začínáte nový projekt, tento kámen vám pomůže oddělit podstatné od nepodstatného a zajistí hojnost, kterou potřebujete. Je to kámen blahobytu – pomáhá nastavit mysl na blahobyt.

Díky jeho schopnosti pracovat a sjednocovat vyšší energii je vhodný při akupunktuře či akupresuře. Posiluje její účinek v energetických drahách a dobře rozpouští energetické bloky.

Stabilizuje buněčnou energii, prospívá buněčné paměti, podporuje růst vlasů i cévní a vylučovací systém. Podporuje při artritidě, bronchitidě, zánětech a horečce.

Pomáhá odstranit mentální bloky.

Očista a nabíjení

Chalkopyrit je náchylný na vlhkost. K očistě použijte vonnou tyčinku, šalvěj bílou nebo očistnou vykuřovací směs. Nabíjejte kámen na nepřímém slunci.

Prozkoumejte další kameny

Upozornění

Použití drahých kamenů či minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře.

Všechny údaje na webu milujemekameny.cz o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.

Zdroje

KREPERÁT, Josef Pavel. Skrytá moc drahých kamenů
LEMBO, Margaret Ann. Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů
HALLOVÁ, Judy. Kameny od A do Z