Význam, účinky a vlastnosti

Mé emoce jsou v rovnováze

Vyvažování je základní kvalitou unakitu, takže funguje také jako vztahový kámen. Vyrovnané emoce jedince totiž sytí zdravé a šťastné vztahy. Vyzývá k toleranci a pochopení, takže nás směřuje k objektivitě, ke zbavení se nerealistických představ.

Kromě toho, že tiší duševní zmatky, díky do srdce orientované růžové a zelené energii směřuje sílu k léčení neduhů fyzického srdce.

Pro některé je také kamenem vizí a věštění, ale to jen díky tomu, že pomáhá zklidňovat zjitřené emoce a čistí vědomí od zbytečných šumů a zkaleného vidění věcí a pocitů.

Unakit je barevně neobvyklou horninou s příměsí křemene, růžového živce a zeleného epidotu. Nalezen a pojmenován byl roku 1874 v pohoří Unakas (Unakite Range) v Severní Karolíně v USA. Právě jeho růžová a zelená energie nás upozorňuje, že bychom se měli zaměřit na lásku, soucit, vnímavost a toleranci. Pomáhá sladit mysl se srdcem a emocemi tím, že tlumí ustavičný šepot odehrávající se v naší mysli.

Historie & Legendy

Unakit je kámen objevený relativně nedávno, popsán byl teprve roku 1874. Narozdíl od jiných krystalů, drahých kamenů a minerálů, jež zná lidstvo odnepaměti, nevypráví tenhle zemitý hladký kámen tolik příběhů. Ze začátku byl pro svou příjemnou barevnou kombinaci hojně využíván ve stavebnictví jako obklad interiérů, dodnes ho najdete v mnoha domech v New Jersey. Často se z něj také vyráběly korálky a kuličky na hraní kdysi oblíbené dětské hry.

Vzhled

Unakit je zemitě vybarvenou horninou s příměsí různých minerálů, nejčastěji epidotu, růžového živce a křemene. Jeho původním nalezištěm je pohoří Unakas v Severní Karolíně v USA, podle kterého je ostatně pojmenován. Velikostně patří mezi menší kameny a je obvykle vyhlazený. Pro svůj vzhled je oblíben nejen jako amulet, ale také coby součást přírodního obkladu interiéru, na výrobu sošek a šperků.

Očista a nabíjení

Čistíme proudem vlažné vody. Nabíjíme na slunečním světle několik hodin.

Prozkoumejte další kameny

Upozornění

Použití drahých kamenů či minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře.

Všechny údaje na webu milujemekameny.cz o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.

Zdroje

KREPERÁT, Josef Pavel. Skrytá moc drahých kamenů
LEMBO, Margaret Ann. Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů
HALLOVÁ, Judy. Kameny od A do Z