Mandarínské kachničky

Jan Citrín
otec dvou dětí, milovník přírody
28. dubna

Jak si zajistit krásný a trvalý vztah

Stále ještě čekáte na tu pravou lásku? Anebo žijete v partnerském svazku, který byste chtěli utužit? Svěřte se do péče mandarínským kachničkám! Zde se dozvíte, jak je nejlépe vybrat, kam je v bytě správně umístit a jaký příběh se o nich vypráví.

 

V jihovýchodní Asii tyhle sošky pestrobarevných kachen dostávají jako svatební dar všichni novomanželé. Podle tradice má zajistit pevný, dlouhotrvající a harmonický vtah plný lásky a porozumění. Ale pořizují si je i singles, kteří ne a ne potkat prince na bílém koni nebo najít tu pravou. Stejně jako všechno ostatní v učení feng šui, stojí za tímhle kouzelným předmětem určitá pravidla. A také příběh.

O původu mandarínských kachniček

Kdysi dávno jeden vyčerpaný muž uvažoval, že ho v manželství už nic netěší a svou ženu tedy odvede do domu jejích rodičů, jak se tehdy slušelo. Jaképak soudní tahanice, prostě se žena vrátila. I tak ale bylo rozhodování složité – a hlavně nezvratné. Muž se tedy procházel kolem jezera a přemýšlel, když ho najednou vyrušily dvě mandarínské kachničky. Seděly na břehu s hlavami k sobě nakloněnými, jakoby si šeptaly slovíčka lásky. To mu připomnělo všechny ty krásné chvíle, které s manželkou prožili, a rozchod si rozmyslel.

Skutečné kachničky

Na paměť téhle události si lidé usilující o láskyplný vztah dávají do bytu pár těchto krásných ptáků. Fakticky vzato se jedná o celkem rozšířený druh kachny na východě Asie. Pro své nádherné zbarvení peří v době námluv je Angličané dovezli do svých zahrad jako okrasného ptáka. U nás je najdete skoro v každé zoo, v zámeckém parku v Lednici, ale několik párů se také zabydlelo v Brně na Svratce.

Kam je umístit

V Číně se jim říká Jin jang kachny, musí tedy být v páru. Také by se na sebe měly dívat. Důležité je jejich umístění. Pokud žijete v manželství, které prochází těžkým obdobím, dejte je k posteli na manželovu stranu. Jestli jste single a chcete přivábit životní lásku, pak je položte k sobě na noční stolek. Ve fungujícím vztahu jim vyberte čisté, prosvětlené místo na jihovýchodní straně bytu. Někdy se také uvádí severozápad, ovšem to je jen protilehlá strana a záleží na úhlu pohledu.

Jak se o kachničky starat

Aby byl váš vztah plný oddanosti, důvěry a čistoty, musíte o kachničky pečovat – stejně jako o partnerství. Mandarínské kachničky nemají rády nepořádek, tmavé kouty a už jsme zmínili, že by se na sebe měly zamilovaně dívat. Pokud se nešťastnou náhodou jedna rozbije, pořiďte raději nový pár. Pokud chcete váš vztah posílit, zavažte jim kolem krku červenou stuhu.

Jak si správně vybrat

K dostání jsou v mnoha podobách a materiálech: keramické, porcelánové, skleněné, kamenné, z pryskyřice. Ovšem na tom zas až tolik nezáleží, i když ty vyrobené růženínu se cení nejvíce. Sám růženín je totiž kamenem lásky. Důležitý je vzhled. Tady záleží na vás a vašem srdci, k čemu vás to táhne. Chcete vztah veselý, plný dobrodružství? Pořiďte si přírodně zbarvené. Nebo toužíte po klidu a bezpečí? Vyberte si bronzové. Každopádně u vzhledu spíš než na rady dejte průchod vlastním pocitům.