Význam, účinky a vlastnosti

Tara je významnou postavou v buddhismu a v hinduismu, která symbolizuje ochranu, soucit a božskou ženskou energii. Tára je často zobrazována jako bohyně s mnoha tvářemi, každá z nich představuje různé aspekty jejího charakteru a moudrosti. Její symbolika je všestranná a zahrnuje:  OCHRANU, SOUCIT, BOŽSKOU ŽENSKOU ENERGII, TRANSFORMACI A MEDITACI.

Zelená Tara je dynamická, přináší všem, kdo jí uctívají, nadšení, rozhodnost a sílu jednat. Zelená Tara je bojovná, ale láskyplná, rychlá a energická – provádí rychlé výměny energie. Zelená Tara pomáhá všem, kdo mají strach, aby jej dokázali překonat. Pomáhá s rozhodováním, povzbuzuje váhající, poskytuje útěchu pozůstalým, když odejde jejich milovaný.

Bílá Tara souvisí s vírou, duchovní čistotou, duchovními praktikami a osvícením. Bílá Tara je krásná a jemná, je ztělesněním čistoty, mírnosti, trpělivosti, bezpodmínečné lásky, starostlivosti a nejvyššího soucitu. Bílá Tara učí přistupovat k problémům s moudrostí, trpělivostí a modlitbou, pomáhá lidem se stálou koncentrací na sílu Božské lásky.

 

Prozkoumejte další symboly