Význam, účinky a vlastnosti

Číňané odkazují na mandarínské kachny jako na yuan-yang, představují mužské a ženské mandarínské kachny. V tradiční čínské kultuře jsou mandarínské kachny považovány za celoživotní páry, na rozdíl od jiných druhů kachen. Proto jsou považovány za symbol manželské náklonnosti a věrnosti a jsou často uváděny v čínském umění.

V Číně si lidé dříve darovávali párek kachniček mandarinských v kleci jako symbol manželské věrnosti. Později začaly tuto roli plnit kachničky vyrobené ze dřeva. V Koreji dostávají nevěsta a ženich při svatbě jako dar dvě dřevěné kachničky jako symbol přání šťastného manželství.

Čínské přísloví pro milující páry používá mandarínskou kachnu jako metaforu: „Dvě mandarínské kachny hrající si ve vodě“. Symbol mandarínské kachničky se také používá na čínských svatbách, protože v tradiční čínské tradici symbolizují oddanou blaženost a věrnost. Vzhledem k tomu, že mužské a ženské peří mandarínské kachny jsou si velmi podobné, je v kantonštině hovorově používán yuan-yang, což znamená „lichý pár“ nebo „nepravděpodobný pár“ – směs dvou různých typů stejné kategorie. Například nápoj yuanyang a juan-jang smažená rýže. Mandarínské kachny vystupovaly na vlajce Weihaiwei během britské nadvlády.

Prozkoumejte další symboly