Význam, účinky a vlastnosti

Maneki-neko je běžná japonská figurka, o které se často věří, že majiteli přináší štěstí. V moderní době jsou obvykle vyrobeny z keramiky nebo plastu. Figurka zobrazuje kočku, tradičně kaliko japonský bobtail, s tlapou zvednutou v japonském pokynu. Figurky jsou často vystaveny v obchodech, restauracích, salonech Pachinko, čistírnách, prádelnách, barech, kasinech, hotelech, nočních klubech a dalších podnicích, obvykle u vchodu. Někteří Maneki-neko jsou vybaveni mechanickou tlapkou, která se pomalu pohybuje sem a tam.

Maneki-neko přicházejí v různých barvách a stylech a liší se stupněm detailu. Běžné barvy jsou bílá, černá a zlatá. Kromě soch lze Maneki-neko nalézt v podobě klíčenek, prasátek, osvěžovačů vzduchu, hrnců a mnoha dalších médií. Maneki-neko se někdy označuje jednoduše jako „šťastné kočky“.

Maneki Neko ve feng shui: Symbol prosperity a štěstí. Maneki Neko, známá také jako ‘zvoucí kočka’, je japonský talisman ve tvaru kočky, který se využívá v feng shui k přitahování pozitivní energie a štěstí. Tyto kočky přicházejí v různých barvách a pozicích, každá s vlastním významem. Bílá kočka symbolizuje čistotu, zlatá přináší prosperitu, a černá odrazuje zlo. Maneki Neko s pravou zdviženou tlapkou vítá peníze, zatímco levou packou zve lidi a zákazníky. Když drží minci koban, symbolizuje nezměrné bohatství. Umístění Maneki Neko také hraje důležitou roli ve feng shui; například modrá se umisťuje na sever, zelená na severovýchod a rudá na jihozápad. Tyto talismany se často umisťují u vchodu nebo do třetího patra domu, protože číslo tři je spojováno se šťastným osudem. Dvě kočky na pokladně zase pomáhají zvýšit tržby v obchodě. Maneki Neko je fascinujícím prvkem feng shui, který může přinést pozitivní energii a štěstí do různých oblastí života.

Některé Maneki-neko jsou vybaveny pohyblivými rameny napájenými z baterie nebo solární energie, které jsou donekonečna zapojeny do lákavého gesta.

Prozkoumejte další symboly